Connect with us

Świat

Dziennikarz obywatelski w Chinach relacjonujący COVID-19 skazany na 4 lata

Published

on

Zhang Zhan, 37-letni dziennikarz obywatelski, który na początku tego roku opisywał przepełnione szpitale i warunki w Wuhan, został w poniedziałek skazany na cztery lata więzienia za „angażowanie się w spory i prowokowanie kłopotów”.

Reuters cytuje swojego prawnika, zgłoszone że prawdopodobnie pojawi się apelacja, w której jego klientka uważa, że ​​jest „prześladowana za korzystanie z wolności słowa”.

Działacz na rzecz demokracji trzyma plakaty ze zdjęciem chińskiego dziennikarza obywatelskiego Zhanga Zhana przed biurem łącznikowym chińskiego rządu centralnego w Hongkongu. (Zdjęcie AP / Kin Cheung)

The New York Times zgłoszone że kara więzienia może być postrzegana jako „mocne ostrzeżenie dla tych, którzy kwestionują oficjalną rządową narrację o pandemii”.

KLIKNIJ, ABY UZYSKAĆ ​​NAJNOWSZY KORONAWIRUS

Prezydent Trump obwinił Chiny za wczesne zajęcie się wirusem. Powiedział, że złe traktowanie Pekinu umożliwiło tak szybkie rozprzestrzenienie się choroby na całym świecie.

TRUMP SIGN COVID RELIEF BILL, WYDATKI BILL

W czerwcu wyżsi urzędnicy chińscy opublikowali szczegółowy raport na temat reakcji kraju i bronili działań Pekinu.

„Chiński rząd niczego nie zwlekał ani nie ukrywał” – powiedział Ma Xiaowei, przewodniczący Narodowej Komisji Zdrowia. „Zamiast tego natychmiast zgłosiliśmy dane o wirusach i istotne informacje o epidemii społeczności międzynarodowej i wnieśliśmy istotny wkład w zapobieganie i kontrolowanie epidemii na całym świecie”.

ŁAŃCUCH SUPERMARKET DAJE 200 000 $ KART PODARUNKOWYCH DLA RESTAURACJI ZWALCZAJĄCYCH W PANDEMII CORONAVIRUS

W raporcie Reutera podano, że Zhang opublikował na YouTube filmy pokazujące wywiady z mieszkańcami i zdjęcia z Wuhan Institute of Virology.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Skrytykowała reakcję i ostatecznie została aresztowana w maju. „Sposób, w jaki rząd zarządza tym miastem, to tylko zastraszanie i groźba” – powiedziała w filmie wideo według Timesa. „To naprawdę tragedia tego kraju”.

Wkład w powstanie tego raportu miał Associated Press

READ  Coraz bardziej zacięty wyścig o następcę premiera Wielkiej Brytanii Johnsona zawęża się do czterech | Wiadomości z polityki
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.