Connect with us

Sport

Dylan Groenewegen wygrywa 3. etap Tour de France; Peter Sagan zły

Published

on

SONDERBORG, Dania — Holender Dylan Groenewegen przestarzały Wout van Aert oraz Piotr Sagan Celnie wygrał trzeci etap Tour de France na fotofiniszu, a Van Aert powiększył w niedzielę prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Groenewegen usiadł za kierownicą siedmiokrotnego mistrza Tour sprinter Sagana, walcząc z Van Aert, i znalazł lukę, by przecisnąć się i przesunąć swój rower ponad linię, aby wygrać dla Team BikeExchange-Jayco.

Piąte zwycięstwo etapowe w Tourze Groenewegen przyszło dzień później Fabio Jakobsenjest pierwszy. Dwa lata temu Groenewegen został oskarżony o poważną awarię podczas Tour of Poland, w której Jakobsen przeleciał przez przydrożne barierki. Jakobsen został umieszczony w indukowanej śpiączce i wymagał pięciogodzinnej operacji czaszki i twarzy.

Sagan był zły na Van Aerta, mrucząc ze złością i grożąc palcem po tym, jak przekroczyli linię za to, że zostali osaczeni po prawej stronie i w pobliżu barier. Ale nie było kontaktu, a Sagan wydawał się nawet opierać na Van Aert.

TOUR DE FRANCE: zaszeregowanie | harmonogram transmisji | krok po kroku

Van Aert odebrał sześciosekundową premię i jest teraz siedem sekund przed nim Yves Lampart i 14 przed dwukrotnym obrońcą tytułu Tadej Pogacar w rankingu. Rywal Pogacara Primoz Rogliczdobywca drugiego miejsca w Tourze 2020 jest siódmy w klasyfikacji generalnej, dziewięć sekund za Pogacarem.

Etap rozpoczął się w Vejle na półwyspie jutlandzkim, a zakończył po 113 milach płaskich wyścigów w Sonderborg w południowej Danii. Zwycięski czas Groenewegen wynosił 4 godziny, 11 minut, 33 sekundy.

Van Aert miał na sobie żółtą koszulkę lidera dla zespołu Jumbo Visma po tym, jak po raz pierwszy zdobył ją w sobotę.

Ogromne tłumy wypełniały pobocza dróg w cudownym słońcu, gdy duńscy kibice w czerwieni i bieli pojawili się tłumnie. Z dumą nosi koszulkę w kropki najlepszego wspinacza, jakiego zdobył w sobotę, duńskiego jeźdźca Magnus Cortktóry w sobotę był na wczesnej przerwie, oderwał się, by objąć prowadzenie solo przez 130 km, zanim został złapany na około 50 km przed metą.

READ  Gopher Athletics: Week in Review (9-15)

Cort zdobył więcej punktów na trzech mniejszych podjazdach – w tym Hejlsminde Strand, z których najniższy znajduje się na wysokości 40 metrów nad poziomem morza – aby utrzymać koszulkę do wtorku. Podniósł trzy palce, by świętować ze swoimi fanami, a potem pomachał im, gdy wataha go połknęła.

Kilku zawodników rozbiło się na brukowanej części, na której pozostało około 10 km, ale wstało, aby kontynuować.

Po dniu podróży kolarze pokonają pięć niewielkich podjazdów na trasie z nadmorskiej Dunkierki do Calais.

Wyścig kończy się 24 lipca w Paryżu.

OlympicTalk jest włączona Wiadomości Apple. Ulubione nas!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.