Bencic wyprzedza Collinsa w trzeciej rundzie Wimbledonu

LONDYN, 6 lipca (Reuters) – Rozstawiona na 14 miejscu Szwajcarka Belinda Bencic walczyła po secie i przerwie, pokonując w czwartek Amerykankę Danielle Collins z wynikiem 3-6, 6-4, 7-6 (10-2) – wygrywając z Wimbledonem przyniosła jej starcie w trzeciej rundzie z Polką Magdą Linette.

Collins, była wicemistrzyni Australian Open, przeforsowała pierwszego seta w 43 minuty i przełamała się na początku drugiego seta, aby przejąć kontrolę nad walką na korcie numer dwa, podczas gdy złota medalistka olimpijska Bencic walczyła o wykorzystanie swoich szans.

Bencic, która nie przeszła czwartej rundy Wimbledonu, znalazła swój rytm i zagroziła, że ​​odepchnie Collinsa, ale nie mogła powstrzymać 29-letniej Amerykanki przed zwiększeniem przewagi.

Bencic została jednak wyrównana przez nieobliczalny serwis Collinsa nr 52 na świecie, co dało wynik 3-3, a 26-letnia mistrzyni Abu Zabi i Adelajdy poprawiła swoją grę, aby wymusić decydującego seta.

Bencic zacisnęła pięści i ryknęła po tym, jak utrzymała serw w zaciekłym piątym meczu, a później w dogrywce zachowała zimną krew pod presją, by awansować.