Connect with us

Świat

Dwóch zabitych i kilku rannych w ataku moździerzowym na południowy Izrael

Published

on

Kilku Izraelczyków zostało ciężko rannych, a żołnierz IDF został lekko ranny we wtorek po południu od odłamków z moździerza z ostrzału ze Strefy Gazy w pobliżu węzła Erez. Dwóch rannych zmarło z powodu odniesionych obrażeń. MDA poinformowało, że początkowo leczyło 10 rannych w Radzie Regionalnej Eszkol, w tym cztery osoby, które były w poważnym stanie po pocisku moździerzowym we wtorek po południu. Lekarze i ratownicy medyczni MDA zapewnili opiekę medyczną 19-letniemu żołnierzowi i przenieśli go do szpitala Barzilai z drzazgą w stabilnym stanie. Jednostka żołnierza nadzorowała dystrybucję pomocy humanitarnej do Strefy Gazy, gdy Izrael otworzył przejście Kerem Shalom do Ułatwienie transferu gazu, żywności i lekarstw do mieszkańców Gazy.

IDF podało, że moździerze wjechały do ​​Strefy Gazy jako konwój ciężarówek przewożących pomoc ofiarowaną przez międzynarodowe agencje pomocowe. Co najmniej jeden pocisk moździerzowy uderzył w Węzeł Erez, podczas gdy kilka innych zostało wystrzelonych w Węzeł Kerem-Shalom. Po ataku IDF wstrzymało wjazd pozostałych ciężarówek.

W późnych godzinach porannych w ciągu dnia dziesiątki rakiet zostały wystrzelone w Aszdodzie, Beer-Szebie, społecznościach przygranicznych w Strefie Gazy i południowym regionie Aszkelonu. Zespoły strażackie i ratownicze pracujące w Radzie Regionalnej Eshkol zgłosiły bezpośrednie uderzenie w kilka przenośnych budynków po ostatniej zaporze. Moździerz podobno trafił również w okoliczny magazyn opakowań.

Przychodzący W przygranicznych społecznościach Gazy zabrzmiały syreny rakietowe wczesnym rankiem we wtorek po rzadkiej sześciogodzinnej przerwie w ogniu rakietowym. Około 90 rakiet zostało wystrzelonych ze Strefy Gazy w nocy. Według IDF o 7:00 jednostki Żelaznej Kopuły przechwyciły kilkanaście pocisków. Nie zauważono, ile pocisków wystrzelono podczas popołudniowego ognia. Pocisk przebił się przez próby przechwycenia i wylądował bezpośrednio na domu w radzie regionalnej Sha’ar Negev. W chwili bezpośredniego uderzenia dom nie był zamieszkany – poinformowali urzędnicy. Magik David Adom poinformował, że leczył 10 ofiar, które odniosły obrażenia w wyniku pożaru rakiety we wtorek rano. Trzech zostało rannych przez potłuczone szkło, a siedmiu podobno zraniło się podczas próby ucieczki do schronu przeciwlotniczego. Nocna cisza zapadła pomimo groźby Hamasu, że zastrzelą Tel Awiw, jeśli IDF nadal będzie atakować budynki mieszkalne, w tym drapacze chmur, na północnej granicy, Z terytorium Libanu wystrzelono sześć rakiet do Izraela z grupy palestyńskiej. Żaden z pocisków nie przeszedł przez terytorium Izraela, a IDF odpowiedziała ogniem czołgów i artylerii. Nie było żadnych doniesień o ofiarach ani uszkodzeniach, a ostrzał nie wydawał się sygnalizować otwarcia nowego frontu podczas eskalacji. Był to drugi w tym przypadku pożar transgraniczny z Libanu w zeszłym tygodniu. Trzy rakiety wystrzelono z Libanu w kierunku północnego Izraela w czwartek, ale wylądowały na Morzu Śródziemnym i nie spowodowały uszkodzeń ani strat. Od rozpoczęcia ostrzału w zeszły poniedziałek, ponad 3400 rakiet zostało wystrzelonych na terytorium Izraela przez grupy terrorystyczne działające w Gazie. Około 105 Izraelczyków zostało rannych odłamkami, kolejne 194 zostało rannych podczas sprintu do schronów przeciwlotniczych, a kolejnych 218 było leczonych z powodu objawów stresu pourazowego, według MDA. Ponadto około 193 osób zostało rannych w ogólnokrajowych zamieszkach lub osobno w incydentach rzucania kamieniami.Anna Ahronheim i Jerusalem Post Staff przyczynili się do powstania tego raportu.

READ  Londyn. Ciało w walizce. Ofiara jest Polką. Potwierdzenie od brytyjskiej policji

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *