Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Dwie osoby nie żyją, a jedna zaginęła w wyniku zawalenia się kopalni węgla kamiennego w Polsce

Published

on

Dwie osoby nie żyją, a jedna zaginęła w wyniku zawalenia się kopalni węgla kamiennego w Polsce

Do zdarzenia doszło w pobliżu przodka, czyli obszaru polskich kopalń węgla kamiennego, który jest szczególnie narażony na zapadnięcia i wybuchy metanu ze względu na obecność gazu w skale.

REKLAMA

Dwóch górników zginęło, a jeden pozostaje zaginiony po zawaleniu się w kopalni Mysłowice-Wesola na południu Polski we wtorek wczesnym rankiem.

Według władz rannych zostało także dwanaście osób.

Władze podały, że do zawalenia doszło około 3:30 czasu lokalnego, około 870 metrów pod ziemią, w miejscu, gdzie pracowało 15 górników.

Dwóch górników odnalezionych przez ratowników i wydobytych na powierzchnię uznano za zmarłych, jednego zaś przewieziono do szpitala.

Jedenastu innych górników zostało wcześniej uratowanych z kopalni z różnymi obrażeniami, a dziewięciu z nich pozostaje w szpitalu.

Ratownicy w dalszym ciągu poszukiwali zaginionego górnika, ale nie mieli z nim kontaktu. Na miejscu zadysponowano sześć zastępów ratowniczych.

Do wypadku doszło w pobliżu przodka, czyli obszaru szczególnie narażonego na zapadnięcia lub eksplozje metanu, który występuje w skale wielu polskich kopalń.

To już drugie zawalenie się kopalni Mysłowice-Wesola w tym roku, po śmierci górnika 17 kwietnia. W tym roku w wypadkach w innych kopalniach w Polsce zginęło kolejnych dwóch górników, a w 2023 roku w wypadkach przemysłowych zginęło 15 górników.

READ  Polska zmienia kurs, akceptuje niemiecki system obrony powietrznej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *