Connect with us

technologia

Krzysztof Hetman Minister Rozwoju Gospodarczego i Technologii – Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Technologii

Published

on

Krzysztof Hetman Minister Rozwoju Gospodarczego i Technologii – Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Technologii

Krzysztof Hetman Minister Rozwoju Gospodarczego i Technologii

13.12.2023

Krzysztof Hetman został powołany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na Ministra Rozwoju Gospodarczego i Technologii 13 grudnia 2023 r. na wniosek Premiera Donalda Tuska.

Absolwent Wydziału Nauk Politycznych UMCS w Lublinie. W 2002 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Krzysztof Hetman rozpoczął karierę zawodową w 1999 roku w Otwartym Funduszu Emerytalnym. Od lipca 2002 r. do sierpnia 2005 r. był zastępcą dyrektora, a do maja 2007 r. dyrektorem wydziału rozwoju regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Odpowiadał między innymi za realizację programów unijnych oraz kwestie planowania przestrzennego.

Następnie został mianowany wiceministrem rozwoju regionalnego. Funkcję tę pełnił od grudnia 2007 do grudnia 2010 roku. Nadzorował sprawy związane z realizacją Programu Rozwoju Polski Wschodniej, Programów Regionalnych UE (RPO), Europejskiej Współpracy Terytorialnej (EWT) oraz Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w Polsce 2007-2013.

Od czerwca 2010 prezes Zarządu Okręgowego PSL w Lublinie. 1 grudnia 2010 roku został wybrany Marszałkiem Województwa Lubelskiego. 30 czerwca 2014 został posłem do Parlamentu Europejskiego. Był członkiem Komisji Rozwoju Regionalnego, Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych oraz Komisji Środowiska, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności.

W wyborach do Sejmu w październiku 2023 roku został po raz dziesiąty wybrany na posła.

READ  Ekskluzywny tryb wyświetlania PlayStation 5 Pro łączy w sobie skalowanie do 4K, stabilne 60 FPS i śledzenie promieni; Potwierdzono 28% szybszą pamięć RAM i 45% szybszą kartę graficzną
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *