Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Dwa marsze LGBT w Polsce pod ścisłą ochroną policyjną

Published

on

CZESTOCHOWA, Polska (dpa) – Parady o prawa LGBT odbyły się w sobotę z silną obecnością policji u podnóża najbardziej czczonego klasztoru katolickiej Polski w Częstochowie na południu iw Gdańsku na wybrzeżu Bałtyku.

Masowa obecność policji, w tym funkcjonariuszy na koniach, była postrzegana jako czynnik zapobiegający starciom ze skrajnie prawicowymi grupami, które wykrzykiwały protestujące hasła anty-LGBT, takie jak „Zakaz miłości homoseksualnej”.

Wcześniej w Polsce, zwłaszcza w Częstochowie, u stóp najszanowanego klasztoru na Jasnej Górze z XV w.

Skrajnie prawicowe grupy są wspierane przez prawicowy, nacjonalistyczny rząd Polski, który podkreśla historyczne związki narodu z tradycyjnymi wartościami katolickimi.

III Parada Równości w Częstochowie przebiegła w sobotę bez zakłóceń, choć prawicowi ekstremiści z innych miast przybyli, by zademonstrować swój sprzeciw.

„To wyraźna prowokacja, ponieważ grupy LGBT zawsze były antykatolickie, antychrześcijańskie, można nawet powiedzieć. Wasz marsz w tym kierunku, w samo serce narodu polskiego, w samo serce polskiego katolicyzmu, jest otwartą prowokacją – powiedział Bartłomiej Czuchnowski, 26-letni szef regionalnej prawicowej organizacji młodzieżowej w Opolu na południu. -zachodniej Polski, powiedział Associated Press.

Jedna z aktywistek LGBT z Częstochowy, Monika Radecka, mówiła za każdym razem, gdy widzi rosnące poparcie dla marszów praw człowieka, jednak dodała: „Wciąż jest duża grupa, która ich nie popiera”.

„Cokolwiek robimy my, osoby LGBT, jest interpretowane jako prowokacja” – powiedziała AP Radecka.

W marszu w Gdańsku wzięła udział burmistrz miasta Aleksandra Dulkiewicz oraz ambasadorowie niektórych krajów Unii Europejskiej.

READ  Premier Polski do Lapida: „Polska nie płaci złotówki, euro ani dolara za niemieckie zbrodnie” - Israel News
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *