Connect with us

Świat

Australijski premier sugeruje na końcu „Covid Zero”

Published

on

Artykuł Morrisona pojawia się, gdy Sydney, największe miasto Australii, odnotowało 830 potwierdzonych przypadków Covid-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, co stanowi najwyższą liczbę nowych codziennych infekcji do tej pory, pomimo ścisłej blokady od końca czerwca.

Australia była jednym z kilku krajów, w tym Chin i Nowej Zelandii, które próbowały całkowicie wyeliminować Covid-19 w swoich granicach i do niedawna strategia była w dużej mierze skuteczna. Do tej pory w Australii odnotowano tylko 44 026 potwierdzonych przypadków Covid-19 i 981 zgonów.

Jednak kilka głównych australijskich miast, w tym Sydney, Melbourne i stolica Canberra, jest zablokowanych, ponieważ władze starają się powstrzymać epidemię wariantu Covid-19 Delta.

Tysiące Australijczyków w sobotę wyszedł na ulice Melbourne i Sydney protestować przeciwko długim blokadom, które doprowadziły do ​​setek aresztowań. Co najmniej siedmiu policjantów zostało rannych w brutalnych starciach.
Jego zdaniem kawałek opublikowane przez news.com.au W niedzielę Morrison powiedział, że rozpoznał „ciężkie żniwo”, jakie surowe środki zapobiegania koronawirusowi nakładają na australijskich obywateli i firmy, ale powiedział, że „najciemniej było przed świtem”.

„(Zamki) są niestety na razie konieczne i nadal będziemy zapewniać wsparcie zdrowotne i dochodowe, aby ludzie mogli przejść, ale nie będą one potrzebne na długo” – powiedział.

Morrison powiedział, że rząd australijski zamierza przenieść swój nacisk ze zmniejszenia liczby przypadków na badanie liczby osób poważnie chorych na Covid-19 i konieczności hospitalizacji.

„W końcu tak właśnie radzimy sobie ze wszystkimi innymi chorobami zakaźnymi” – powiedział australijski przywódca, dodając, że system opieki zdrowotnej w kraju jest teraz wystarczająco silny, aby poradzić sobie z gwałtownym wzrostem zachorowań na koronawirusa.

Chociaż Morrison nie podał dokładnego harmonogramu wdrożenia nowej strategii, powiedział, że gdy Australia osiągnie krajowe cele szczepień na poziomie 70% i 80%, „możemy zacząć odzyskiwać to, co Covid nam ukradł”.

READ  Kurort w Gazie zbombardowany z powodu koncertów mieszanych płci

„O to właśnie chodzi w życiu z Covidem. Liczba spraw prawdopodobnie wzrośnie, jeśli wkrótce się otworzymy. To nieuniknione – powiedział.

Podejście Morrisona jest w jaskrawym kontraście do sąsiedniej Nowej Zelandii. 12 sierpnia premier Jacinda Ardern ogłosiła plan: tymczasowo ponownie otwarty dla zaszczepionych podróżnych z krajów niskiego ryzyka na początku 2022 r. Powiedziała jednak, że nie chce widzieć poważnych wybuchów wirusa w Nowej Zelandii.

„Zasada numer jeden pozostanie… trzymanie się naszej strategii zwalczania wirusów, abyśmy mogli utrzymać nasze z trudem wywalczone zyski i pozostawić otwarte opcje” – powiedziała wtedy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *