Connect with us

Najważniejsze wiadomości

DVIDS – Aktualności – Biuro terenowe Army CID Cyber ​​​​Field prowadzi 2. kurs NATO dotyczący obsługi i badania dowodów cyfrowych w Polsce

Published

on

DVIDS – Aktualności – Biuro terenowe Army CID Cyber ​​​​Field prowadzi 2. kurs NATO dotyczący obsługi i badania dowodów cyfrowych w Polsce

BYDGOSZCZ, Polska – Agenci specjalni Wydziału Dochodzeń Kryminalnych Armii Stanów Zjednoczonych (CID) stacjonujący w Europie i Stanach Zjednoczonych zapewnili fachowe wskazówki i mentoring podczas 2. oficjalnego kursu NATO dotyczącego postępowania i dochodzeń w sprawie cyfrowych dowodów, który odbył się w dniach 20–24 maja 2024 r. w Żandarmerii Wojskowej NATO Centrum Doskonałości w Bydgoszczy.

Agent specjalny Matthew Miller, śledczy zajmujący się cyberprzestępczością, oraz agent specjalny Michael Galbraith, ekspert w dziedzinie kryminalistyki cyfrowej, przedstawili śledczym wojskowym z 12 krajów członkowskich i partnerskich NATO ponad 50 godzin materiałów na temat procedur właściwej identyfikacji, przechowywania, gromadzenia i wykorzystywania dowodów cyfrowych w jednym wspólnym środowisku operacyjnym. Na zakończenie kursu dyrektor Centrum Doskonałości MP NATO płk Mirosław Łabecki wręczył Wojsku Polskiemu SA Millerowi Medal Pochwały NATO za jego zaangażowanie w dzielenie się wiedzą, która nie tylko chroni amerykańskich żołnierzy i ich rodziny, ale także wykorzystywane przez członków i partnerów NATO.

„Partnerstwa, które nawiązaliśmy z naszymi sojusznikami z NATO i partnerami w zakresie egzekwowania prawa, są bezcenne” – powiedział Calder Robertson, zastępca agenta specjalnego odpowiedzialnego za biuro terenowe Army CID Cyber ​​​​Field Office – International Resident Agency. „Przestępczość, zwłaszcza cyberprzestępczość, nie kończy się na płotach i granicach państw. Współpracując i dzieląc się taktyką, technikami i procedurami, dążymy do wspólnego celu, jakim jest powstrzymywanie przestępczości i likwidacja organizacji przestępczych, gdziekolwiek się one znajdują”.

Od 2018 roku agenci Army CID współpracują z Centrum Doskonałości MP NATO; Kurs „Digital Evidence Handling and Investigation” opracowany przez CID jest obecnie uznawany przez NATO.

Data wykonania: 7 sierpnia 2024 r
Data wydania: 7 sierpnia 2024 17:07
Identyfikator historii: 475717
Lokalizacja: BYDGOSZCZ, PLWidoki internetowe: 26
Pliki do pobrania: 0

DOMENA PUBLICZNA

READ  Znaleziono monety sprzed tysiąca lat zakopane w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *