Connect with us

technologia

Nowe dane dotyczące sprzedaży Hellblade 2 dają wyraźniejszy obraz jej wyników w ramach Xbox Game Pass i na listach przebojów

Published

on

Nowe dane dotyczące sprzedaży Hellblade 2 dają wyraźniejszy obraz jej wyników w ramach Xbox Game Pass i na listach przebojów

W momencie premiery w maju Hellblade II był reklamowany jako jedna z największych premier 2024 roku, ale od czasu premiery trudno określić dane dotyczące sprzedaży. Dzięki najnowszym wynikom sprzedaży Circany mamy teraz jaśniejszy obraz jej wyników.

Według analityka Circana, Mata Piscatelli, Hellblade II zajął 37. miejsce pod względem całkowitej sprzedaży w maju 2024 r., co czyni go 21. konsolą Xbox Series. Hellblade II nie został fizycznie wydany.

Na szczególną uwagę zasługuje Hellblade II, który w momencie premiery został udostępniony w ramach Xbox Game Pass, co znalazło odzwierciedlenie także w danych dotyczących zaangażowania, gdzie zajmował 12. miejsce pod względem miesięcznej liczby aktywnych użytkowników Xbox. To plasuje go tuż za Falloutem 76 na platformie, ale przed Star Wars Jedi: Survivor, Apex Legends i Forza Horizon 5.

Piscatella podzielił się informacjami o sprzedaży na X/Twitterze, ponieważ Hellblade II nie pojawił się na żadnych głównych listach przebojów ze względu na swoje wyniki. Xbox i Ninja Theory nie ujawniły zbyt wiele na temat sprzedaży Hellblade II od czasu jego pierwszej premiery, pozostawiając fanów do spekulacji na temat konkurentów Steam i innych danych. Chris Dring, redaktor Gamesindustry.biz, zauważył, że nie znalazł się on na liście 100 najlepszych europejskich list sprzedaży, które określił jako „Brutalny miesiąc” sprzedaży gier.

Kontynuacja uznanej przygodowej gry akcji studia Ninja Theory, Hellblade II, została ogłoszona wkrótce po przejęciu studia przez Xbox w 2018 r. i ostatecznej premierze na początku tego roku. Został on opisany jako „kluczowy moment w ewolucji grafiki czasu rzeczywistego”. Odlewnia cyfrowai napisaliśmy w naszej recenzji: „Senua’s Saga: Hellblade II oferuje wciągającą przygodę pełną kinowych spektakli i niespodzianek fabularnych, która utrzymuje pilne poczucie pędu do przodu i nie marnuje ani sekundy ze swojego krótkiego czasu trwania”.

READ  Peter Parker został obsadzony w „Marvel's Spider-Man: Remastered”.

Ghost of Tsushima powrócił na pierwsze miejsce dzięki premierze na Steamie, podczas gdy Call of Duty dominowało na listach sprzedaży zarówno na Xbox, jak i PlayStation. Ogólnie jednak był to trudny miesiąc pod względem wydatków na sprzęt, a wszystkie trzy konsole odnotowały dwucyfrowe spadki.

Dzięki dostępności Hellblade II Xbox patrzy w przyszłość na resztę roku 2024, a wśród pierwszych tytułów na liście znajdują się Indiana Jones and the Great Circle i Avowed. Wszystkie inne największe gry roku 2024 można znaleźć tutaj.

Kat Bailey jest dyrektorką ds. aktualności IGN i współgospodarzem czatu głosowego Nintendo. Czy masz wskazówkę? Wyślij jej wiadomość prywatną na adres @the_katbot.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *