Connect with us

Najważniejsze wiadomości

DVIDS – Aktualności – Ambasador USA w Polsce organizuje spotkanie żołnierzy amerykańskich z przedstawicielami USO

Published

on

DVIDS – Aktualności – Ambasador USA w Polsce organizuje spotkanie żołnierzy amerykańskich z przedstawicielami USO

Żołnierze V Korpusu odwiedzili dwa muzea i wzięli udział w kolacji w rezydencji Ambasadora USA podczas podróży do Warszawy, Polska, 6 czerwca 2024 r. Podczas wydarzenia zorganizowanego przez USO Żołnierze mieli okazję spotkać się z Markiem Brzezińskim, Ambasadorem USA w Polsce i Wilmerem Valderramą, Globalnym Ambasadorem USO.

USO zapewnia żołnierzom stacjonującym na całym świecie wszystko, od podstawowych artykułów pierwszej potrzeby po rozrywkę. Czasami żołnierze mają okazję spotkać się z artystami podczas tych wydarzeń. Celem obowiązku świadczenia usługi powszechnej jest zapewnienie pomostu między społecznością wojskową a społeczeństwem amerykańskim. Tego typu wydarzenia podnoszą świadomość na temat misji USO, ale także zapewniają żołnierzom kontakt z rodziną i wydarzeniami w domu.

W wydarzeniu wziął udział kapitan Trayton Hendrix, dowódca jednostki żandarmerii działającej w Polsce. „USO wspierało nas na wiele sposobów” – powiedział Hendrix. „Dostarczyli nam pakiety pomocy i najpotrzebniejsze rzeczy. Mam w domu żonę i córkę i czasami czuję się po prostu osamotniony. Wspieranie USO jest dla mnie wszystkim, ponieważ wiemy, że istnieje organizacja, która nas wspiera”.

Wilmer Valderrama wziął udział w tym wydarzeniu jako Globalny Ambasador USO, aby podkreślić to wsparcie. Podczas kolacji i części towarzyskiej Valderrama znalazł czas, aby spotkać się z żołnierzami, zrobić zdjęcia i podziękować im za służbę.

Aktor Valderrama jest najbardziej znany z ról w filmach Ryczące lata 70. i NCIS. W 2007 roku wziął udział w swojej pierwszej trasie USO, która ugruntowała jego pasję do odwdzięczania się żołnierzom. Valderrama od prawie 20 lat cieszy się rozrywką dla wojskowej publiczności.

Długoletnie zaangażowanie Valderramy w obowiązek świadczenia usługi powszechnej pokazuje, jak ważne są te misje. Od czasu swojej pierwszej misji w USO w 2007 r. Valderrama poświęca się wspieraniu żołnierzy. Podczas swoich wizyt w różnych miejscach na całym świecie współpracował z tysiącami personelu wojskowego. Wiele z tych wizyt pozostawiło trwałe wrażenie zarówno w nim, jak i żołnierzach.

READ  Polskie firmy stawiają w energetyce jądrowej, że mniejsze tym lepsze

Podczas tej podróży żołnierze odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Nowej Armii. Zwiedzili oba muzea z przewodnikiem i mieli okazję poznać Warszawę. Tego typu wycieczki muzealne mają wzbogacać doświadczenia kulturalne żołnierzy stacjonujących obecnie w Polsce. Odwiedzając zabytki kultury, żołnierze lepiej rozumieją kraj, w którym służą.

Sierżant sztabowy Jan Mateja, pomocnik kapelana stacjonującego w Poznaniu, wziął udział w oprowadzaniu grupy Żołnierzy po muzeum. „Te wyjazdy pomagają nam osiągać wspólne wartości z naszymi polskimi partnerami i wzmacniać relacje z polskimi żołnierzami, u których na co dzień służymy” – powiedział Mateja. „To świetny sposób, aby nasi żołnierze mogli zrobić coś zabawnego oraz zbudować wspomnienia i relacje”.

W ramach wydarzenia muzea i kolację odwiedziło ponad 50 żołnierzy.

Misja USO wykracza daleko poza rozrywkę; służy jako ważny system wsparcia dla żołnierzy stacjonujących daleko od domu. Inicjatywy takie jak Program Globalnych Ambasadorów podnoszą świadomość na temat misji USO i zapewniają żołnierzom możliwość spotkania znanych przywódców i artystów. Te interakcje przypominają żołnierzom, że ich ofiary są doceniane i doceniane przez tych, którzy są w domu. Jak zauważył podczas podróży jeden z żołnierzy, spotkania z ambasadorem USA i Valderramą zwiększają morale i wzmacniają więzi między ludnością wojskową i cywilną.

„USO zapewniło nam wszystko, od możliwości podróżowania i zwiedzania kraju, w którym się znajdujemy, po stały kontakt z domem” – powiedziała sierż. 1. klasy Connie Huff, specjalistka ds. finansów pełniąca dyżur rotacyjny w Poznaniu. „Twoje wsparcie wiele dla nas znaczy i daje kawałek domu, gdziekolwiek jesteś”.

Data wykonania: 6 lipca 2024 r
Data wydania: 6 lipca 2024 10:06
Identyfikator historii: 473328
Lokalizacja: FRWidoki internetowe: 114
Pliki do pobrania: 0

DOMENA PUBLICZNA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *