Connect with us

Świat

Duża pływająca restauracja w Hongkongu tonie w morzu

Published

on

Symbol zastępczy podczas ładowania promocji przedmiotów

Jeden z najsłynniejszych zabytków Hongkongu – duża pływająca restauracja znana z wystawnych sal bankietowych i neonów – wywrócił się na Morzu Południowochińskim, poinformowała w poniedziałek jego firma macierzysta.

Pływająca restauracja Jumbo – znana również jako Jumbo Kingdom – została wyholowana z miasta w zeszłym tygodniu po zamknięciu podczas pandemii. Statek napotkał złą pogodę w niedzielę i wywrócił się w pobliżu Wysp Paracelskich, podała Aberdeen Restaurant Enterprises w oświadczeniu, dodając, że żaden członek załogi nie został ranny.

Rozległa 260-metrowa łódź spędziła prawie pół wieku pływając po wodach Hongkongu, goszcząc „licznych międzynarodowych dygnitarzy i celebrytów”, w tym królową Elżbietę II i Toma Cruise’a, według Strona internetowa Jumbo Kingdom.

Aberdeen Restaurant Enterprises powiedział wcześniej, że nie może sobie pozwolić na koszty utrzymania – z milionami dolarów wydanymi na inspekcje i naprawy, aby spełnić wymagania licencyjne. Rząd Hongkongu, pod przewodnictwem prezesa Carrie Lam, odrzucił wezwania do zaoferowania tymczasowej ulgi finansowej.

Koronawirus wiąże Hongkong jeszcze bliżej Pekinu, ponieważ kontynent przejmuje prowadzenie w reakcji na pandemię

„Daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​rząd nie planuje inwestować pieniędzy w prowadzenie restauracji, ponieważ nie jesteśmy dobrzy w prowadzeniu takich lokali” – powiedział Lam.

Jeszcze przed pandemią restauracja serwująca dania kuchni kantońskiej była zadłużona. Jednak wczesne posunięcie Hongkongu, by zakazać turystom, mocno uderzyło w Jumbo Kingdom i inne atrakcje.

Wcześniej w tym miesiącu, zanim została odholowana, restauracja ma 130 stóp wysokości Kuchenna flotylla zerwała się z tyłu łodzi i zatonął w Aberdeen Typhoon Shelter w Hongkongu.

Nie było jasne, dokąd firma Aberdeen Restaurant Enterprises zamierzała zabrać restaurację, zanim zatonie. Rzecznik firmy powiedział: Południowe Chiny jutro post że statek był holowany gdzieś w Azji Południowo-Wschodniej.

READ  USA: do 400 000 zgonów do końca roku
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.