Connect with us

Sport

Drużyna Polski przed Mistrzostwami Świata U20, medale oka

Published

on

NAIROBI, Kenia, 10 sierpnia – Spotkanie z Igrzyskami Olimpijskimi w Rio i mistrzem świata oszczepem 2015 Juliusem Yego to chwila, na którą czeka polski rzucający Eryk Kołodziejczak przed startem Mistrzostw Świata U20 w dniach 17-22 sierpnia szczęśliwy.

19-letni Polak chciałby zobaczyć Yego osobiście rzucającego i trenującego z nim przez weekend, jak obiecał mistrz Glasgow Commonwealth Games 2014.

„Obserwowałem Yego rzucającego oszczepem na YouTube, teraz jestem w Kenii i chcę z nim trenować. Yego i ja mamy ze sobą wiele wspólnego. Nie mam też trenera oszczepu, ale wiem, że pewnego dnia mogę zostać mistrzem olimpijskim i światowym ”- powiedział Kołodziejczak podczas lekkiego treningu w Moi International Sports Center Kasarani w Nairobi we wtorek rano.

Kołodziejczak dodał również, że impreza U20 jest dla niego bardzo ważna w jego karierze i dąży do miejsca na podium piątego dnia (21 sierpnia) mistrzostw.

„Przed lub po mistrzostwach chciałbym wybrać się na safari w Parku Narodowym Nairobi. To mój pierwszy raz w Afryce i chcę to jak najlepiej wykorzystać ”- powiedział Kołodziejczak, który ma rekord życiowy 74,44 m.

Kołodziejczakowi towarzyszyło dwóch innych kolegów z drużyny, mistrz Europy U20 Dawid Piłat i srebrny medalista Tomasz Ratajczyk, aby podczas porannej sesji wyczuwać otoczenie.

„Nie mogę się doczekać dodania kolejnego tytułu do mojej torby. Ten będzie dla mnie wyjątkowy, ponieważ będzie pochodził z moich pierwszych zawodów w Afryce. Nie mogę się doczekać kolejnych konkursów na tym pięknym kontynencie. Kocham pole i środowisko. To całkiem nieźle dla konkurencji – powiedział Piłat.

Polska drużyna jako pierwsza wyszła w poniedziałek 10.

Reklama. Przewiń, aby przeczytać dalej.
READ  Taktyka terrorystyczna białoruskiego dyktatora na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zawiodła
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *