Connect with us

technologia

Dostawca przemysłu chipowego planuje dużą ekspansję w Vancouver: „Projekt Super X”

Published

on

Dostawca przemysłu chipowego planuje dużą ekspansję w Vancouver: „Projekt Super X”

SEH America może rozbudować swoją fabrykę płytek krzemowych w północno-wschodnim Vancouver o 300 000 stóp kwadratowych, zwiększając swoje możliwości, aby pomóc rozwiązać globalny niedobór chipów, który dławi produkcję wszystkiego, od samochodów po sprzęt AGD.

Wafle krzemowe są podstawą półprzewodników, podstawową warstwą skomplikowanych obwodów, które tworzą mózgi wszystkich rodzajów produktów – od tosterów po telewizory. Od początku pandemii brakowało płytek, zakłócając łańcuchy dostaw i wstrzymując produkcję milionów urządzeń.

Ustawa o CHIPS, podpisana przez prezydenta Joe Bidena w zeszłym tygodniu, zapewnia 280 miliardów dolarów w postaci dotacji i ulg podatkowych, aby pobudzić krajowy przemysł półprzewodników i zapobiec przyszłym niedoborom. SEH powiedział, że jego ekspansja w Vancouver pozwoli firmie wykorzystać nowe fabryki budowane w całym kraju.

„SEH America zamierza być przygotowany na rosnące zapotrzebowanie na płytki krzemowe, aby zaspokoić potrzeby naszych globalnych klientów na rosnącym rynku półprzewodników, zwłaszcza płytek o średnicy 300 mm”, powiedział Neil Weaver, wiceprezes ds. rozwoju produktu, w liście Expression. „Dzięki dodatkowym inwestycjom ogłoszonym przez naszych klientów w USA i wspieranym przez ustawę CHIPS jesteśmy przygotowani”.

Firma, filia japońskiego giganta przemysłowego Shin-Etsu Handotai, sprzedaje swoje wafle Intelowi i wielu innym producentom. Odmówił ustalenia harmonogramu projektu lub określenia, ile będzie to kosztować lub ile miejsc pracy może dodać. Gazeta kolumbijska w Vancouver zgłoszone jako pierwsze Plany ekspansji SEH.

W dokumentach zezwalających z urzędnikami planistycznymi z Vancouver z 2 sierpnia, SEH opisuje nowy obiekt o powierzchni 300 000 stóp kwadratowych, w którym będą hodować kryształy krzemu, a następnie kroić je na wafle i polerować. Nazywa rozszerzenie „Projekt Super X”.

Zgodnie z dokumentami planistycznymi projekt Super X może zwiększyć obecność SEH w Vancouver o prawie jedną trzecią. Według Rady Rozwoju Gospodarczego Columbia River, SEH jest już jednym z największych pracodawców w hrabstwie Clark, zatrudniającym około 850 pracowników.

READ  Tutaj znajdziesz wszystko, co zostało ogłoszone podczas najnowszego Indie World Showcase Nintendo • Eurogamer.net

Jennifer Baker, przewodnicząca rady, pochwaliła projekt ustawy CHIPS za pomoc w tworzeniu „lokalnych możliwości o znaczeniu krajowym”.

„Partnerzy łańcucha dostaw z branży półprzewodników Clark County, producentów mikroelektroniki i układów scalonych mogą poczynić postępy w rozwoju technologii i wydajności produkcji dzięki uchwaleniu tego ważnego prawodawstwa” – powiedział Baker.

Nawet gdy Intel, Samsung, globalne odlewnie i inni główni producenci chipów budują nowe fabryki w Stanach Zjednoczonych, istnieją oznaki, że światowy niedobór chipów może przerodzić się w potop.

Intel podał w zeszłym miesiącu ponure wyniki kwartalne i obniżył swoje prognozy na resztę roku w związku z gwałtownie spadającym popytem na komputery PC. Kilku innych producentów chipów zgłosiło wtedy słabe wyniki, a rynek komputerów PC wykazywał szczególną słabość.

SEH nie zobowiązał się do ekspansji w Vancouver – dopiero rozpoczął proces wydawania pozwoleń. Firma rozważała ogromną ekspansję we wschodnim Vancouver w 2009 roku, ale zrezygnowała z tych planów pięć lat później.

Ponieważ światowy przemysł chipów jest skoncentrowany w Azji Wschodniej i geopolityczne napięcia na Tajwanie i w Chinach, decydenci i liderzy biznesu zgadzają się, że USA potrzebują więcej krajowych zdolności produkcyjnych technologii.

A w rozmowie z inwestorami w zeszłym miesiącu Shin-Etsu powiedział, że nie widzi spadku popytu na większe 300-milimetrowe płytki krzemowe – po części dlatego, że producenci nie byli w stanie stworzyć zapasów płytek przez ostatnie dwa lata.

„W perspektywie średnioterminowej można spodziewać się rosnącego popytu na wafle 300 mm. Ponadto niektóre urządzenia pamięciowe i logiczne zaczną używać dwóch płytek, które zostaną ze sobą połączone” – powiedział Shin-Etsu inwestorom. „Na podstawie wieloletnich umów z naszymi klientami będziemy sukcesywnie rozbudowywać moce produkcyjne (produkcyjne)”.

W regionie Portland znajduje się jedna z najgęstszych koncentracji produkcji półprzewodników w kraju, a duże fabryki po obu stronach rzeki Columbia mają firmy Intel, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., Onsemi, Microchip Technologies, Qorvo i Analog Devices.

READ  Skyrim może działać przy 60 FPS na PS5 z prostym modem i nie wyłącza trofeów

W Oregonie przemysł chipowy stworzył w zeszłym roku około 4000 miejsc pracy. To pchnęło stanową siłę roboczą na nowe wyżyny, ponieważ producenci wyciszyli produkcję, aby zaspokoić bezprecedensowy popyt. Jednak region jest nastawiony na przeoczenie boomu budowlanego w przemyśle chipowym w innych częściach kraju.

Grupa zadaniowa polityków i liderów biznesu z Oregonu spotyka się przez cały rok, aby zbadać możliwości rozszerzenia przestrzeni przemysłowej i uatrakcyjnienia regionu dla producentów półprzewodników. Planują wydać raport w czwartek rano.

– Mike Rogoway | [email protected] | 503-294-7699 | ćwierkanie: @rogow |

Nasze dziennikarstwo potrzebuje Twojego wsparcia. Zostań subskrybentem już dziś o OregonLive.com/subscribe.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *