Connect with us

Gospodarka

Dodatkowe wsparcie obronne Ukrainy ze strony USA, Wielkiej Brytanii, Polski, Litwy, Estonii, Łotwy, Czech

Published

on

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba podziękował Stanom Zjednoczonym, Wielkiej Brytanii, Polsce, Litwie, Estonii, Łotwie i Czechom za dodatkowe „wsparcie obronne” dla Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Pomimo tego, że nasze państwo nie jest członkiem NATO, a art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego nie dotyczy Ukrainy, jesteśmy wdzięczni Stanom Zjednoczonym, Wielkiej Brytanii, Polsce, Litwie, Estonii, Łotwie, Czechom oraz innym członkom NATO za zapewnienie dodatkowego wsparcia w zakresie obrony i bezpieczeństwa naszym siłom zbrojnym” – powiedział Kuleba podczas briefingu internetowego w środę.

Minister zaznaczył, że wsparcie to znacznie wzmacnia pozycję negocjacyjną Ukrainy.

„Ta siła jest potrzebna właśnie po to, żeby nie trzeba jej było używać” – podkreślił Kuleba.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy zwrócił uwagę, że każdy partner może pomóc Ukrainie na swój sposób.

„Ktoś gotowością do skoordynowanego nałożenia sankcji na Rosję. Ktoś wzmacnia ukraińską armię bronią i sprzętem wojskowym. Ktoś wzmacnia cyberbezpieczeństwo. Ktoś pomaga nam zachować spokój i stabilność systemu finansowo-gospodarczego. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie naszych partnerów w czasach wyzwań, ale na próżno, jeśli my, Ukraińcy, nie zrobimy tego samego” – powiedział Kuleba.

READ  Polska wysadza się w powietrze i biczuje przeciwko Niemcom za zorganizowanie kryzysu: „Ostrzegaliśmy was!” | Nauka | Wiadomości
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.