Connect with us

Nauka

Dlaczego stadion w Brugii jest pełen lodówek

Published

on

Club Brugge, podobnie jak większość drużyn sportowych, miał bardzo spokojny rok.

Z powodu zakazu oglądania meczu przez fanów, niedawny mecz pomiędzy Club Brugge i Royal Excel Mouscron zostałby otoczony pustymi miejscami, gdyby organizacja recyklingowa Recupel nie zaoferowała wypełnienia trybun starą elektroniką.

W tej fascynującej kampanii setki wyrzuconych części maszyn – w tym lodówki, kuchenki mikrofalowe i ekrany – zabrano na stadion, prawdopodobnie zastępując oklaski fanów kilkoma piskami i hukami.

Oprócz zapewnienia widowni zawodnikom, celem pozyskania stoiska było uświadomienie konieczności recyklingu w Belgii.

„Naszym dzisiejszym celem jest tak naprawdę poproszenie każdego Belga o przywrócenie zepsutego urządzenia elektronicznego do punktu regeneracji” – wyjaśnił rzecznik firmy.

Po przejęciu stoisk firma miała nadzieję, że będzie w stanie zwrócić uwagę na zepsutą technologię pozostawioną w belgijskich domach: wszystkie gospodarstwa domowe w Belgii mają łącznie 51 milionów nieużywanych urządzeń elektrycznych, z których 9 milionów nie jest już używanych, ponieważ są zepsute – Wystarczająco dużo, aby zająć miejsca na co najmniej 300 stadionach piłkarskich.

Według badań przeprowadzonych przez firmę, w każdym belgijskim gospodarstwie domowym są co najmniej dwa zepsute urządzenia elektroniczne, na których gromadzi się kurz.

Najlepiej można to zilustrować następująco:

  • 386 000 zepsutych laptopów,
  • 213 000 świateł,
  • 102.000 sekatorów,
  • 103000 żelazek,
  • 31 000 pralek

„Im więcej surowców odzyskujemy z urządzeń elektrycznych, tym mniej nowych surowców musimy wydobyć w tradycyjnym i zanieczyszczającym przemyśle wydobywczym” – wyjaśnił dyrektor generalny Eric Dewaet.

„Przynosząc te uszkodzone urządzenia do punktu Recupel, nie tylko zwalniasz miejsce, ale także przyczyniasz się do lepszego środowiska, dając swojemu uszkodzonemu urządzeniu nowe życie. “

Nie jest jasne, czy kibice o wyglądzie robotów będą czekać na kolejny mecz na stadionie Jana Breydla.

Jules Johnston
The Brussels Times

READ  „Wyborcy świadomie nie poparliby autokraty” - mówi profesor
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *