Connect with us

Nauka

Dlaczego spada zapotrzebowanie na szczepionkę COVID-19: pytania i odpowiedzi dr Greg Poland

Published

on

Polska, dyrektor grupy badawczej ds. Szczepionek w Mayo Clinic, mówi, że opozycja okrzyknęła pierwszą szczepionkę przeciwko ospie w XIX wieku, gdy społeczeństwo było świadkiem udomowienia odry, polio i różyczki w XX wieku pamięć o tych chorobach zniknęła.

Dziś pracownicy służby zdrowia walczą ze spowolnieniem zainteresowania szczepionkami COVID-19. Według Perry Sweeten, dyrektora farmacji w Mayo Clinic Health System w południowo-zachodniej Minnesocie, systemy opieki zdrowotnej, które ostatnio obsłużyły 1200 wizyt w godzinach, zmieniły się w „ledwo zdolne obsadzić 100 wizyt”.

„Coś się działo przez ostatnie dwa tygodnie” – powiedział Sweeten. „Możemy to przypisać wielu różnym rzeczom. W naszej społeczności rozpoczęło się sadzenie. Studenci zaczynają wracać do swoich rodzinnych miast. Niektórzy szukają wakacji”.

Eksperci dodają, że nie jest do końca jasne, czy termin „wahanie szczepionek” jest nawet trafny, mówiąc, że obecny poziom to nie tyle opór, ile spowolnienie spowodowane problemami z dostępem lub pytaniami bez odpowiedzi.


„Jeśli nie dostałeś szczepionki przeciw grypie w zeszłym roku, czy ‘wahasz się co do szczepionki’?” – argumentował profesor zdrowia publicznego z Uniwersytetu Browna niedawno. „Czy ludzie, którzy nie są dziś gotowi na przyjęcie szczepionki COVID-19, są sceptyczni? A może mają po prostu ważne pytania dotyczące szczepionki?”

„Przechodząc przez to wiele razy” – mówi Polska – „zapotrzebowanie (na szczepionki) rośnie i maleje. Jest zmienne i będzie zależało od tego, co jest w wiadomościach, w polityce… zmiana wirusa może zmienić popyt drastycznie. Musimy więc zachować tę długoterminową perspektywę ”.

W szerokim wywiadzie Polska, która ma umowy konsultacyjne ze wszystkimi głównymi producentami szczepionek, odniosła się do wielu głównych zastrzeżeń wobec szczepionki COVID-19, która teraz opóźnia przyjęcie. Pytania i odpowiedzi zostały skrócone dla jasności.

P: Dlaczego mam ufać, że szczepionka będzie skuteczna, jeśli niektóre zaszczepione osoby i tak przyjmują COVID-19?

READ  Szczepionka COVID: gubernator Cooper mówi, że NC spodziewa się otrzymać prawie 85 000 dawek szczepionki Pfizer COVID-19 po zatwierdzeniu przez FDA

„Skuteczność 95% szczepionek jest związana ze śmiercią, hospitalizacją i poważnymi chorobami. Te liczby spadają, gdy przechodzimy do łagodniejszych chorób. Innymi słowy, zdolność szczepionki do blokowania chorób przewyższa zdolność blokowania infekcji. Drugim powodem jest to, że musisz zapytać, czy ktoś był naprawdę w pełni zaszczepiony, gdy otrzymał COVID-19 – minęło 14 dni lub więcej po drugiej dawce. “

P: Dlaczego miałbym ufać szczepionce, skoro została zrobiona tak szybko?

„Zamierzamy przyjąć szczepionki mRNA. Zostały opracowane 31 lat temu. Mogą być nowe dla opinii publicznej i mediów, ale z pewnością nie są nowe dla nas jako lekarzy i naukowców… Myślę, że ludzie widzą to, że zazwyczaj te badania kliniczne trwają latami. To absolutna prawda. Różnica polega na tym, że byliśmy w stanie usprawnić decyzje administracyjne … w celu bardzo szybkiego koordynowania i rekrutacji uczestników badania ”.

P: A co z ryzykiem skutków ubocznych?

„I tak istnieje ryzyko i korzyści. Obserwowane ryzyko związane ze szczepionką mRNA to anafilaksja, około 2-4 przypadków na milion. Obserwowane ryzyko COVID-19, jeśli zdecydujesz się nie szczepić, to powstrzymanie każdego aspektu nasze życie, rozwój nowych wariantów, wirusa, który powoduje teraz czterokrotnie większe obciążenie wirusem niż poprzednia wersja i ryzyko śmierci w 560 r. Więc jakie ryzyko chcesz podjąć? nieskończenie bardziej ryzykowne. “

P: Po co szczepić się, jeśli nie masz długoterminowych danych na temat skutków ubocznych?

„Wszystkie skutki uboczne szczepionki pojawiają się w ciągu kilku minut do najwyżej kilku tygodni. Nie ma skutków ubocznych szczepionki, które powstają latami. Nigdy tego nie zaobserwowano. Obserwowane ryzyko jest w rzeczywistości zerowe. zobacz zespół Guillain-Barré, rodzaj paraliżu związany ze szczepionką przeciw grypie, której nie możemy powiedzieć, nawet sześć tygodni później.

READ  Nieszczęścia online są symptomem, a nie przyczyną problemów

„Kiedy używaliśmy doustnej szczepionki przeciwko polio, po tym sześciotygodniowym okresie można było zaobserwować paraliż związany z doustną szczepionką przeciwko polio. Poza tym naprawdę nie widzimy żadnego rodzaju skutków ubocznych, które już były związane w jakikolwiek naukowy sposób. ze szczepionką … obserwowane ryzyko tego w przypadku szczepionek zarejestrowanych w USA wynosi zero ”.

P: Skoro dyrektorzy farmaceutyczni już mówią o potrzebie corocznych dopalaczy, czy nie jest to tylko punkt wyjścia do kampanii farmaceutycznej w poszukiwaniu zysków i kontroli?

„To nasz trzeci koronawirus. Wyobraź sobie krytykę, z jaką spotkałby się rząd, gdyby nie był przygotowany, gdyby pojawił się wariant, przed którym obecna szczepionka nie zapewnia tak wysokiego poziomu ochrony? Prezesi zapowiedzieli, że prawie na pewno będziemy potrzebować wzmocnień. Nie mają dostępu do większej ilości informacji niż naukowcy i nadal nie widzimy takiej potrzeby. “

P: Jeśli innych krajów nie stać na szczepionki, ale mogą one zapewnić niezaszczepiony dom, w którym mogą pojawiać się i podróżować tutaj nowe warianty, czy nie powinniśmy zawiesić prawnie zastrzeżonych patentów i zabezpieczeń dotyczących sposobu ich wytwarzania?

„Nie mam kwalifikacji, aby mówić o prawnych aspektach tego… Ale sympatyzuję z wyrażeniem, że nikt z nas nie jest bezpieczny, dopóki wszyscy nie będą bezpieczni. Jest to prawdą w przypadku wysoce zaraźliwego wirusa układu oddechowego, który w rzeczywistości jest globalny. Dopóki transmisja będzie trwała, ponieważ jest to wirus RNA, będą występować ciągłe mutacje. Dopóki nie będziemy w stanie kontrolować tego na całym świecie, wszyscy będziemy narażeni na ryzyko. “

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *