Connect with us

Nauka

Co naukowcy wiedzą o wariancie koronawirusa rozprzestrzeniającym się w Wielkiej Brytanii

Published

on

LONDYN – Kilka krajów europejskich zakazało lotów z Wielkiej Brytanii z powodu obaw o nowe koronawirus wariant, który wymusił miliony ludzi w Wielkiej Brytanii anulują plany świąteczne.

Niemcy, Holandia, Belgia, Austria i Włochy ogłosiły ograniczenia w podróżowaniu do Wielkiej Brytanii. Inni prawdopodobnie pójdą w ich ślady, ponieważ naukowcy ostrzegli, że nowy szczep rozprzestrzenia się szybciej niż jego poprzednik.

Premier Wielkiej Brytanii, podczas gdy poziom infekcji w Wielkiej Brytanii szybko rośnie Boris Johnson powiedział na sobotniej konferencji prasowej, że Londyn i południowy wschód Wielkiej Brytanii zostaną objęte najsurowszymi zasadami blokowania, znanymi jako „Poziom 4”.

W rezultacie niepotrzebne sklepy, siłownie, kina, salony fryzjerskie i kręgielnie będą zmuszone do zamykania na dwa tygodnie, a ludzie będą mogli spotykać się z inną osobą z innego gospodarstwa domowego w zewnętrznej przestrzeni publicznej.

Polityka „bańki” – pozwalająca maksymalnie trzem gospodarstwom domowym spotykać się w okresie wakacyjnym w częściach kraju, które nie są objęte ograniczeniami Tier 4 – zostanie poważnie ograniczona i będzie obowiązywać tylko w Boże Narodzenie, powiedział Johnson.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wprowadził w sobotę surowe środki blokujące. Toby Melville / AFP – Getty Images

Mutacja wirusa

Brytyjscy urzędnicy ds. Zdrowia po raz pierwszy zidentyfikowali nowy wariant, który brytyjscy naukowcy nazwali „VUI – 202012/01”, w połowie września Maria Van Kerkhove, kierownik techniczny Covid-19 ds. Światowa Organizacja Zdrowia, powiedział BBC Sunday.

Wirusy mutują „bardzo często” – powiedział NBC News Simon Clarke, profesor nadzwyczajny mikrobiologii komórkowej na brytyjskim Uniwersytecie w Reading.

„Kiedy powodują infekcję, dostają się do naszych komórek i przejmują komórkę, aby zrobić więcej swoich kopii do rozmnażania, a za każdym razem, gdy to robią, tworzony jest nowy zestaw materiału genetycznego dla każdego nowego wirusa” – powiedział, dodając że nowy szczep jest „z pewnością bardziej sprawny” niż jego poprzednik.

READ  Aktualizacja COVID-19 hrabstwa San Diego - 4.12.2020 | Aktualności

Profesor Chris Whitty, główny lekarz w Anglii, ostrzegł w sobotnim oświadczeniu, że uważa się, że rozprzestrzenia się szybciej.

Powiedział jednak, że jak dotąd nie ma dowodów sugerujących, że nowy szczep jest silniejszy pod względem ciężkiej choroby lub śmiertelności.

Skuteczność szczepionki

„Nasze robocze założenie wszystkich naukowców jest takie, że reakcja na szczepionkę powinna być odpowiednia dla tego wirusa” – powiedział Sir Patrick Vallance, główny doradca naukowy rządu Wielkiej Brytanii w sobotnim spotkaniu prasowym.

Ale Ravindra Gupta, profesor mikrobiologii klinicznej na Uniwersytecie w Cambridge, powiedział, że obawia się, że wirus jest na drodze do uodpornienia się na szczepionki.

„Chociaż może nie być w rzeczywistości odporny, może nie wymagać tak wielu zmian, aby się tam dostać” – powiedział NBC News.

Jednak Clarke powiedział, że co roku wymagane są różne wersje szczepionek przeciw grypie i nie widział, dlaczego nie może to być to samo w przypadku koronawirusa.

Zapobieganie rozprzestrzenianiu się

Jak powiedział Van Kerkhove, nowy wariant został dotychczas zidentyfikowany w Danii, Holandii i Australii.

„Im dłużej ten wirus się rozprzestrzenia, tym więcej możliwości musi się zmienić, więc naprawdę musimy teraz zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się. Minimalizacja tego rozprzestrzeniania zmniejszy szanse na jego zmianę ”- powiedziała.

Dodała, że ​​więcej sekwencjonowania, które można wykonać, pomoże ustalić, czy ten wariant krąży gdzie indziej.

Gupta powiedział, że nowa odmiana powinna być powodem do niepokoju w Stanach Zjednoczonych i innych krajach na całym świecie. Ostrzegając, że wirus może ponownie mutować, powiedział: „Ludzie muszą wzmocnić nadzór”.

READ  Pielęgniarka OIOM straciła ojca na rzecz Covid-19

W Wielkiej Brytanii nowe, surowe ograniczenia były „niezbędnym środkiem” do kontrolowania wirusa, powiedział dr Julian Tang, wirusolog kliniczny z University of Leicester. komunikat. Ostrzegł jednak, że nawet kilka godzin w Boże Narodzenie może skutkować infekcją.

W związku z tym urzędnicy wzywają ludzi z niższych szczebli w całej Anglii do dalszego utrzymywania jak największego dystansu społecznego.

Opad polityczny

Podczas gdy naukowcy chwalili Johnsona za coraz większe ograniczenia, jego polityczni rywale oskarżali go o powodowanie „złamanie serca”Dla milionów rodzin ze względu na ograniczenia wprowadzone w ostatniej chwili.

Sir Keir Starmer, lider opozycyjnej Partii Pracy, wezwał Johnsona do przeproszenia opinii publicznej za sposób, w jaki zajęto się blokadą.

„Sednem problemu jest tutaj premier, który po prostu nie chce być niepopularny i dlatego nie podejmie trudnych decyzji, które są konieczne, dopóki nie zostanie do nich zmuszony w jedenastej godzinie” – powiedział w rozmowie z internetowym Konferencja prasowa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *