Connect with us

Nauka

CIC, Support Me i BeanBlock zapewniają opiekę zdrowotną Polonii w Newark

Published

on

Polskie rodziny są witane w nowej polskiej wiosce w Newark, aby otrzymać przemyślane i dostępne wsparcie dla matek w różnych bezpłatnych zajęciach, w tym w grupie wsparcia karmienia piersią, klubie pobytu i zabawy oraz po szkole.

Nowe grupy, zainicjowane przez CIC, Support ME, dążą do poprawy zdrowia i samopoczucia polskich rodzin mieszkających w Newark.

Po raz pierwszy w Nottinghamshire mają na celu zwiększenie wskaźników karmienia piersią, promowanie więzi matka-dziecko, zmniejszenie izolacji i zapewnienie wsparcia, w którym polskie dzieci mogą się razem uczyć i rozwijać.

BeanBlock Café w Newark organizuje sesje dla polskich rodzin.

W centralnej, przyjaznej rodzinie lokalizacji, BeanBlock, Support ME, doświadczone, dwujęzyczne doule i wolontariusze będą słuchać mam przy przekąskach i ciastach oraz zapewniać bezpłatne wsparcie w trzech nowych grupach w tym bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

„Wiele polskich rodzin w całym kraju jest często izolowanych i nie czuje się wysłuchanych ani wspieranych. Bariery językowe odgrywają dużą rolę w uniemożliwianiu im dotarcia do służby zdrowia” – powiedziała Anna Rutkowska, współzałożycielka Support ME.

„Często nie znają lub nie rozumieją systemu opieki zdrowotnej, co często skutkuje gorszymi wynikami zdrowotnymi.

„Support Me Now angażuje się w polską społeczność Newark i pracuje nad budowaniem mostów z lokalnymi służbami zdrowia i radami, aby udostępnić edukację dwujęzyczną i stworzyć społeczność i bezpieczną przestrzeń dla rodzin”.

Jednostka dwóch współpracujących ze sobą lokalnych CIC zapewni pierwszą polską osobistą pomoc macierzyńską w całym hrabstwie, pomagając zmniejszyć dysproporcje w zakresie wsparcia poporodowego oferowanego społecznościom mniejszości etnicznych.

„Jesteśmy absolutnie zachwyceni współpracą z Support Me, aby zapewnić polskim rodzinom w Newark polską wioskę w BeanBlock” – powiedział Aliki Kalathas, współzałożyciel BeanBlock.

„Jako firma działająca w interesie społeczności cieszymy się, że możemy zapewnić kolejnej niesamowitej firmie działającej w interesie społeczności przestrzeń, której potrzebuje, aby rozszerzyć niesamowitą pracę, którą wykonuje”.

„Jedną z głównych misji BeanBlock jest pomaganie odizolowanym rodzinom i łączenie społeczności, coś, co naszym zdaniem wspiera również mocno. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co to partnerstwo przyniesie Newark”.

READ  Emerson zajmuje 4000 m² w Konstruktorska Business Center

Pierwsze zajęcia ruszają już jutro. Mieszkańcy Polski są zaproszeni na uroczyste przyjęcie inauguracyjne. Zarezerwuj w Newark HUB — Polish Village UKContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.