Connect with us

Sport

Polska firma już zwycięzcą, dostarczając 350 000 miejsc na stadiony mistrzostw świata – The First News

Published

on

Polska firma już zwycięzcą, dostarczając 350 000 miejsc na stadiony mistrzostw świata – The First News

Dzieląc się wiedzą produkcyjną i technologiczną foteli World Cup Abacus z partnerską firmą Coastal Qatar oraz wspierając budowę nowoczesnej fabryki w Katarze i uruchomienie produkcji na Bliskim Wschodzie, Forum wyprodukowało wszystkie pozostałe fotele VIP w Polsce.
Forum/Nowystyle

Polska firma zajmująca się krzesłami twierdzi, że jest już mistrzem świata, dostarczając 350 000 miejsc na większość stadionów w Katarze.

Zaprojektowane przez Forum by Nowy Styl trybuny wypełnią sześć z ośmiu aren mistrzostw świata, w tym Stadion 974, na którym dziś wieczorem Polska zmierzy się z Argentyną.

Inne stadiony wyposażone we flagowe plastikowe krzesła firmy Abacus i Omega, a także tapicerowany model krzesła VIP o nazwie Oscar VIP to Lusail Stadium, który może pomieścić 80 000 kibiców, oraz stadiony Al Janoub, Ahmad bin Ali, Al Bayt i Education City.

Luksusowe fotele, zaprojektowane przez krośnieńskie Forum by Nowy Styl, wypełnią sześć z ośmiu aren mistrzostw świata, w tym Stadion 974, na którym dziś wieczorem Polska zmierzy się z Argentyną.Forum/Nowystyle

Firma opisuje siedzisko Abacus na swojej stronie internetowej jako „jedno z najlepszych siedzisk stadionowych na świecie” i dodaje, że „łączy w sobie nowoczesny design, elastyczność układu i wyjątkową trwałość”.

Dodaje, że fotele były wcześniej używane na takich obiektach, jak Stadion Narodowy w Budapeszcie, Park Olympique w Lyonie i Allianz Riviera w Nicei, natomiast krzesło Omega było używane jako model używany na stadionach Mistrzostw Świata 2010 w RPA wykorzystano.

Dzieląc się wiedzą produkcyjną i technologiczną foteli World Cup Abacus z partnerską firmą Coastal Qatar oraz wspierając budowę nowoczesnej fabryki w Katarze i uruchomienie produkcji na Bliskim Wschodzie, Forum wyprodukowało wszystkie pozostałe fotele VIP w Polsce.

Inne stadiony wyposażone we flagowe produkty firmy to Lusail Stadium (na zdjęciu), który może pomieścić 80 000 kibiców, stadiony Al Janoub, Ahmad bin Ali, Al Bayt i Education City.Forum/Nowystyle

Jakub Rachfalik, dyrektor zarządzający forum, powiedział gazecie sportowej Sportowe Fakty: „To projekt, nad którym pracujemy od kilku lat.

„Niemal na każdym kroku spotykaliśmy się z pozytywnymi opiniami z punktu widzenia organizatorów. Pochwały dla nas napłynęły nie tylko od przedstawicieli Komitetu Najwyższego… ale także od rządu Kataru.

„Jestem przekonany, że przygotowane na tę imprezę stadiony zrobią ogromne wrażenie na każdym kibicu.

Forum/Nowystyle

Plastikowe krzesła firmy Abacus (powyżej) i Omega (poniżej) są określane jako „jedno z najlepszych siedzisk stadionowych na świecie”.Forum/Nowystyle

„Największym wyzwaniem było wyrzucenie przez okno wszystkich typowych europejskich szablonów. Dotyczy to w szczególności stref VIP.

„W tych przypadkach wszystkie, nawet najbardziej ekskluzywne pomysły wzorowane na europejskich wzorcach, okazywały się zbyt surowe. Aby sprostać ich oczekiwaniom, musieliśmy całkowicie zmienić sposób myślenia o wielu rzeczach.

„Przyznaję, że czasami musieliśmy odłożyć na bok nasz europejski racjonalizm i chłodną kalkulację”.

Tapicerowany model krzesła VIP znany jako Oscar VIP zawiera zagłówek.Forum/Nowystyle

I dodał: „Przyznaję, że początkowo bałem się pomysłu z aksamitnymi kanapami na trybunach. Nie przyszło mi do głowy, że może to przejść testy zdrowotne i bezpieczeństwa, ponieważ aksamit jest materiałem łatwopalnym.

„Organizatorzy mieli jednak wiele własnych opinii i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać ich oczekiwaniom.

„Efekt końcowy jest fenomenalny, stadiony mają fantastyczną architekturę i cechy charakterystyczne dla kultury arabskiej.

„Gospodarzom udało się osiągnąć wymarzony efekt.”

Jakub Rachfalik, prezes Forum, powiedział, że efekt końcowy był „fenomenalny”. Na zdjęciu siedzenia na stadionie Ahmad bin Ali.Ali Haider/PAP/EPO

Firma powiedziała, że ​​jest również dumna z tego, że jej siedziska będą częścią zrównoważonych rozwiązań dla przyszłych siedzisk na stadionach Mistrzostw Świata po zakończeniu Mistrzostw Świata.

Forum poinformowało, że planuje demontaż trybun po mundialu i wykorzystanie ich (w całości lub w modułach) do stworzenia obiektów do organizacji imprez sportowych w innych miejscach, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju całego kraju i rozwoju sportu w Afryce.

Adam Krzanowski, prezes Nowego Stylu, powiedział: „Cieszymy się, że nasze rozwiązania wpisują się w tak odważne projekty zrównoważonego rozwoju i że nasze siedziska używane na katarskich stadionach będą miały szansę służyć jeszcze dłużej i szerszemu gronu piłkarzy. fanów w krajach rozwijających się”.

READ  Znamy potencjalnych rywali polskich drużyn w el. LE! Są moce piłki nożnej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *