Connect with us

Świat

Delta Variant udaremnia australijską politykę zerowej tolerancji dla Covid-19

Published

on

SYDNEY – Australia wykorzystała połączenie geografii wyspy i lokalnych blokad, aby pomóc w usunięciu koronawirusa na wcześniejszym etapie pandemii. ale wariant delta jest tak zaraźliwy że niektórzy australijscy przywódcy uważają, że powrót do zera będzie niemożliwy.

Australia, kraj zamieszkany przez około 26 milionów ludzi, zgłosiła w tym tygodniu największą liczbę przypadków od początku pandemii. W środę w całym kraju pojawiło się 747 nowych lokalnych przypadków wirusa, pokonując poprzedni dzienny szczyt 716 w lipcu zeszłego roku, zgodnie z najnowszymi danymi Our World in Data. Dwa największe miasta w kraju, Sydney i Melbourne, są zamknięte, podobnie jak stolica kraju, Canberra.

„Założenie, że zawsze będzie zero przypadków w Australii, jest moim zdaniem założeniem, którego nikt nie może teraz tak naprawdę zrobić” – powiedziała Gladys Berejiklian, premier stanu Nowa Południowa Walia, która obejmuje również Sydney. „Nie możemy udawać, że nie mamy przypadków Delty w Australii”.

Choć mały w porównaniu globalnym, Erupcja delty w Australii to studium przypadku, jak szybko może się rozprzestrzeniać w słabo zaszczepionej populacji o niskiej odporności. Ostatnio liczba szczepień rośnie, ale według Our World in Data tylko 22% populacji zostało w pełni zaszczepionych, w porównaniu do ponad połowy w USA i Wielkiej Brytanii.

Nie wszyscy australijscy przywódcy są gotowi zrezygnować z eliminacji, przynajmniej tak długo, jak wskaźniki szczepień pozostają stosunkowo niskie. Szefowie państw i rządów stanów australijskich zatwierdzili strategię wyjścia z Covid-19, która wzywała do agresywnego tłumienia wirusa, dopóki co najmniej 70% dorosłej populacji nie zostanie zaszczepionych.

READ  Strzelcy na motocyklach zabijają w Nigrze co najmniej 58 osób
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *