Connect with us

Gospodarka

Debata o inflacji uderza w rynki wschodzące, ponieważ Pimco wspiera ożywienie gospodarcze

Published

on

Inwestorzy są w trakcie przeglądu presji cenowej, która narasta w krajach rozwijających się – będącej wynikiem bezprecedensowego bodźca stworzonego w celu ożywienia światowej gospodarki.

Duże przedsiębiorstwa, takie jak Brazylia, Chiny i Indie, podadzą w tym tygodniu dane o inflacji w kontekście przyspieszenia wzrostu napędzanego miesiącami łatwego pieniądza i hojności fiskalnej. Indeks zaskoczenia inflacji na rynkach wschodzących Citigroup Inc. wzrósł w zeszłym miesiącu do najwyższego poziomu od 2008 r., Co oznacza, że ​​inwestorzy mogą nie doceniać skali tego odrodzenia.

diagram

Przyspieszająca inflacja już zmusiła decydentów w Brazylii i Rosji do podniesienia kosztów finansowania zewnętrznego. Czeski bank centralny zasygnalizował w zeszłym tygodniu, że może pójść w jego ślady w połowie roku, podczas gdy turecki organ monetarny zobowiązał się do podniesienia stóp procentowych do czasu znacznego spowolnienia wzrostu cen.

„Inflacja ponownie stała się głównym tematem rynkowym” – powiedziała Emily Weis, bostońska strateg makro w State Street Global Markets. „Wynika to częściowo z obaw o skrajne korekty walutowe, hojność finansową i ich łączny wpływ na zielone pędy ożywienia”.

Perspektywa zaostrzenia warunków monetarnych na rynkach wschodzących nadal nie zmieniła ogólnego rachunku wielu inwestorów. Zamiast tego giganci, tacy jak Pacific Investment Management Co. i BlackRock Inc., koncentrują się na historii wzrostu. Inflacja w krajach rozwijających się jest nadal blisko rekordowo niskiego poziomu. Według Dana Ivascyna, dyrektora ds. Inwestycji grupy Pimco w Newport Beach w Kalifornii, ożywienie gospodarcze wydaje się „coraz bardziej interesujące” dla aktywów.

Jednak narasta przekonanie, że siły stojące za ożywieniem ostatecznie doprowadzą do wyższych cen, jeśli nie będą kontrolowane. Zwiastunem może być wzrost cen surowców, a kluczowy indeks towarowy osiągnął w tym miesiącu najwyższy od pięciu lat poziom.

„Jeśli zachęta się utrzyma, w końcu stanie się inflacyjna” – powiedział Sanjiv Bhatia, dyrektor ds. Inwestycji w Pembroke Emerging Markets w Londynie. „W pewnym momencie myślimy, że to będzie problem”.

READ  Aktualizacja: Amazon planuje ogromne centrum logistyczne w pobliżu Richmond Raceway i stworzy 1000 miejsc pracy

Na razie zapewnienia Rezerwy Federalnej, że inflacja w USA prawdopodobnie nie wymknie się spod kontroli, podtrzymały byki. Wydaje się, że Fed nie spieszy się z podwyżką stóp procentowych, co mogłoby pociągnąć za sobą kapitał z rynków wschodzących, które obecnie czerpią korzyści z gospodarki amerykańskiej.

Henrik Gullberg, londyński strateg makro w Coex Partners Ltd., powiedział, że fakt, iż główne banki centralne postrzegają obecnie inflację jako przejściową, powinien ogólnie pozytywnie wpłynąć na waluty krajów rozwijających się.

Indeks rynków wschodzących MSCI Inc. dla rynków wschodzących wzrósł do rekordowo wysokiego poziomu, podczas gdy indeks akcji odniesienia odnotował największy dwudniowy wzrost od prawie dwóch tygodni, podczas gdy akcje spółek energetycznych i technologicznych wzrosły. Aktywa ważone ryzykiem otrzymały w piątek dalsze wsparcie, ponieważ dane o wzroście zatrudnienia w USA były znacznie gorsze od prognoz.

„Z jednej strony wyceny akcji wzrostowych wydają się znacznie mniej wymagające po ostatnich słabych wynikach w połączeniu z poprawą zysków” – powiedziała Kate Moore, szefowa strategii tematycznej w BlackRock w Nowym Jorku. „Z drugiej strony, rosnąca presja inflacyjna związana z szeroko zakrojonym ożywieniem gospodarczym i niskimi poziomami zapasów powinna wspierać podmioty cykliczne i producentów surowców”.

Inflacja:

 • Wtorkowe dane mogą pokazać, że inflacja w Chinach przyspieszyła 1% w kwietniu z 0,4% w poprzednim miesiącu, według sondażu Bloomberga

Offshore juan wzrósł do swojego najsilniejszego poziomu od lutego ubiegłego tygodnia

 • W Brazylii mediana szacunków z sondażu Bloomberga wskazuje, że inflacja prawdopodobnie przyspieszyła do 6,74% rok do roku w kwietniu
 • Ceny konsumpcyjne w Indiach wzrosły prawdopodobnie w kwietniu o 4,1% rok do roku i spadły z 5,52% w poprzednim miesiącu

Chociaż inflacja mogła spaść poniżej 4% w kwietniu, prawdopodobnie będzie to przejściowe, ponieważ efekty bazy staną się niekorzystne w maju.
W raporcie napisali ekonomiści Citigroup, na czele z Johanną Chua

READ  Kellogg: Kellogg mówi, że wstrząs w łańcuchu dostaw w erze pandemii trwa nadal

Rupia osiąga najgorsze wyniki w Azji w tym kwartale, ponieważ kraj ten walczy z największą falą infekcji Covid-19

 • W przyszłym tygodniu Argentyna i Izrael również opublikują dane o inflacji

Inne wydarzenia:

 • Lira turecka może znaleźć się pod ponowną presją, jeśli wtorkowe dane o rachunku obrotów bieżących pokażą wzrost deficytu. Według ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga, w marcu różnica ta prawdopodobnie wzrośnie do 3,8 mld USD
 • W przyszłym tygodniu Rosja, Kolumbia i Polska również opublikują saldo rachunku bieżącego lub salda handlowego
 • Oczekuje się, że banki centralne Meksyku, Chile, Filipin, Chile, Peru i Urugwaju utrzymają koszty kredytu na niezmienionym poziomie
 • Malezja i Filipiny prawdopodobnie poinformują we wtorek, że ich gospodarki nadal spadały w pierwszym kwartale, co według Bloomberg Economics wskazuje na rozbieżność wzrostu w przypadku gospodarek Azji Południowo-Wschodniej opóźnionych w krajach północnych
 • Bardziej rygorystyczne ograniczenia mobilności po wzroście liczby zakażeń koronawirusem również wpłyną na ich perspektywy w tym kwartale
 • Benchmarki w obu krajach spadły w tym roku i należą do najgorszych w Azji
 • Korea Południowa podała w środę ostatnią stopę bezrobocia
 • W Kolumbii marcowa sprzedaż detaliczna jest odczytywana w czwartek, a produkt krajowy brutto za pierwszy kwartał przypada na piątek
 • W zeszłym tygodniu peso spadło najgorsze wśród walut rynków wschodzących, ponieważ dni gwałtownych protestów ostrzeganych przez bankiera centralnego zaszkodziłyby ożywieniu gospodarczemu

(Przy wsparciu Sydney Maki, Karla Lestera M. Yapa, Lisy Wolfson i Liau Y-Sing.)

Drogi Czytelniku,

Firma Business Standard zawsze starała się dostarczać aktualne informacje i komentarze na temat wydarzeń, które Cię interesują i mają daleko idące implikacje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze zachęty i ciągłe informacje zwrotne dotyczące ulepszania naszej oferty tylko wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w te ideały. Nawet w tych niespokojnych czasach wynikających z Covid-19, nadal staramy się na bieżąco informować Cię o wiarygodnych wiadomościach, autorytatywnych poglądach i zwięzłych komentarzach na istotne tematy.
Mamy jednak prośbę.

READ  Zakaz lotów przedłużono do końca roku

Walcząc z ekonomicznymi skutkami pandemii, potrzebujemy Twojego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal dostarczać Ci treści o wyższej jakości. Nasz model subskrypcji otrzymał zachęcającą odpowiedź od wielu z Was, którzy subskrybowali nasze treści online. Większa subskrypcja naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele, polegające na oferowaniu jeszcze lepszych i bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie dzięki większej liczbie subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, do którego się zobowiązujemy.

Wsparcie jakościowego dziennikarstwa i Zapisz się do standardu biznesowego.

Edytor cyfrowy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.