Connect with us

technologia

Czołowy urzędnik ds. cybernetyki w Białym Domu spotka się z Europejczykami w obliczu napięć w Rosji

Published

on

Biały Dom wysyła swojego najwyższego urzędnika ds. cybernetyki do Europy na spotkania z sojusznikami w sprawie zwalczania cyberzagrożeń z Rosji, powiedział wysoki rangą urzędnik administracji Bidena.

Według urzędnika, Anne Neuberger, zastępca narodowego doradcy ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i wschodzących technologii, ma spotkać się w tym tygodniu ze swoimi odpowiednikami z Unii Europejskiej i przedstawicielami Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) w Brukseli.

Neuberger pojedzie także do Warszawy, aby spotkać się z polskimi i bałtyckimi urzędnikami oraz członkami Bukareszteńskiej Dziewiątki, w skład której wchodzą członkowie NATO Bułgaria, Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Rumunia i Słowacja.

„We wszystkich tych misjach koncentrujemy się na zapewnieniu, że Stany Zjednoczone i nasi sojusznicy i partnerzy są przygotowani na każdą ewentualność związaną z cyberprzestrzenią i przygotowani do reagowania w obecnych warunkach” – powiedział urzędnik. „Omówimy również, w jaki sposób będziemy koordynować i wspierać Ukrainę oraz siebie nawzajem w przypadku wystąpienia cyberataków”.

Wyprawa przerywa rosnące obawy o perspektywę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ponieważ Moskwa zgromadziła dziesiątki tysięcy żołnierzy na granicy z Ukrainą.

USA i Rosja starły się o Ukrainę na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w poniedziałek, podczas którego ambasador USA przy ONZ Linda Thomas GreenfieldLinda Thomas-GreenfieldRussia dostarcza pisemną odpowiedź USA w sprawie propozycji związanej z Ukrainą USA i Rosja walczą o Ukrainę na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa The Hill’s Morning Report – Jaki jest następny ruch Putina? JESZCZE oskarżył Moskwę o zagrażanie pokojowi i bezpieczeństwu Europy.

Urzędnicy amerykańscy ostrzegają, że Rosja może uciekać się do cyberataków lub innych form agresji na Ukrainę. Rosyjscy hakerzy byli wcześniej obwiniani o cyberatak na ukraińską sieć energetyczną.

Moskwa mogłaby również przeprowadzić cyberataki na USA lub inne narody w odwecie za reakcję na rosyjską inwazję na Ukrainę.

Ukraina wskazała Rosję w cyberataku, który na początku tego miesiąca zniszczył rządowe strony internetowe. Stany Zjednoczone nie przypisały jeszcze publicznie tego ataku.

READ  Nintendo Switch eShop nie będzie dostępny dla niektórych graczy w te Święta Bożego Narodzenia

Oprócz spotkań osobistych w Europie, Neuberger chce również spotkać się wirtualnie z przedstawicielami Niemiec i Francji, powiedział wysoki rangą urzędnik administracji Bidena.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.