Connect with us

Gospodarka

Cyfrowa pożyczkodawca Lidya zbiera 8,3 miliona dolarów

Published

on

Międzynarodowy alternatywny pożyczkodawca na finansowanie MŚP, Lidya, z powodzeniem pozyskał 8,3 miliona dolarów w rundzie finansowania poprzedzającej serię B.

Finansowanie pomoże Lidyi rozwinąć działalność pożyczkową dla MŚP na rynkach afrykańskich i europejskich. Rundę finansowania poprowadziła Alitheia Capital (za pośrednictwem funduszu uMunthu) z udziałem Bamboo Capital Partners, Accion Venture Lab i Flourish Ventures. Ponadto Lidya zaciągnęła linię kredytową na 300 000 USD od Bamboo Capital Partners.

Pomyślne podwyższenie kapitału następuje, gdy Lidya stara się skonsolidować swoją obecność na rynkach europejskich i afrykańskich, koncentrując się na poszerzeniu obecnego portfolio usług, aby wspierać szybko rozwijające się MŚP w szybko rozwijających się gospodarkach. Po podwyżce, współzałożyciel Lidyi, Tunde Kehinde, został mianowany jedynym dyrektorem generalnym, podczas gdy Ercin Eksin opuścił firmę, aby realizować inne projekty.

W październiku 2019 roku Lidya ogłosiła swoją ekspansję w Europie wraz z uruchomieniem nowych biznesów pożyczkowych w Polsce i Czechach. Lidya szybko się rozwija i ma ambitne plany, aby stać się wiodącym finansistą MŚP w szybko rozwijających się gospodarkach. Do tej pory (maj 2021 r.) Lidya wypłaciła ponad 25 000 pożyczek i ma wskaźnik powtarzalności klientów na poziomie ponad 90%.

Tunde Kehinde, współzałożycielka i dyrektor generalny Lidya, powiedział: „Ta najnowsza runda finansowania jest znaczącym kamieniem milowym dla naszej działalności i pomoże nam rozwinąć nasz portfel kredytowy, aby sprostać silnemu i rosnącemu popytowi na nasze usługi we wszystkich trzech naszych rynkach krajowych ”.

„Nasz wskaźnik powtarzalności klientów wynoszący ponad 90% w Nigerii i Europie pokazuje, że oferujemy usługę, której potrzebują MŚP. W szczytowym momencie pandemii zaczęliśmy udzielać pożyczek w Europie i byliśmy kluczowym narzędziem wsparcia finansowego dla firm z różnych sektorów, w tym opieki zdrowotnej, żywności i innych dużych przedsiębiorstw z wielu branż. W miarę jak świat wychodzi z tego kryzysu, jesteśmy zaangażowani w tworzenie silnego ekosystemu wiodących MŚP dzięki innowacyjnym produktom, które pozwolą im wykorzystać swój potencjał i pomóc w lepszym budowaniu rozwijających się gospodarek.

READ  Cyfrowy Polsat rozważa sprzedaż wież przekaźnikowych Plusa

„Tokunboh Ishmael, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Alitheia Capital, powiedział: „Lidya zajmuje się fundamentalnym wyzwaniem zapewnienia dynamicznym małym i rozwijającym się firmom dostępu do kredytów, które w przeciwnym razie ograniczyłyby finansowanie kapitału obrotowego na prowadzenie działalności w Afryce i Europie w skali.” Alitheia Capital i Goodwell z radością wspierają zespół, którego misja jest zgodna z naszym celem stymulowania wzrostu i wywierania wpływu społecznego poprzez umożliwienie dostępu do usług finansowych i finansowych oraz włączenia ich.

Zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych z operacjami kredytowymi w Polsce, Czechach i Nigerii oraz dedykowanym zespołem technologicznym w Portugalii, Lidya współpracuje z bankami, podmiotami przetwarzającymi płatności i markami konsumenckimi, aby zapewnić 24-godzinne kredyty dla MŚP w szybko rozwijających się gospodarkach. Platforma ratingowa „Sardis” Lidyi analizuje ponad 1000 punktów danych i wykorzystuje zastrzeżone technologie, w tym uczenie maszynowe i model algorytmiczny, do określania zdolności kredytowej, tworzenia profili kredytowych i oferowania płynności już od 150 USD.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *