Connect with us

technologia

Crypto Exchange Bitpanda podwaja siłę roboczą dzięki uruchomieniu centrum technologicznego o wartości 10 milionów euro

Published

on

Crypto Exchange Bitpanda podwaja siłę roboczą dzięki uruchomieniu centrum technologicznego o wartości 10 milionów euro

Bitpanda, austriacka platforma handlowa kryptowalutami, tworzy nowe centrum technologiczne w Polsce, aby stać się jedną z największych firm w branży kryptowalut

Po środy Ćwierkać Od Paula Klanscheka, Co-CEO i współzałożyciela Bitpanda, broker przekaże 10 milionów euro (12,2 miliona USD) na sfinansowanie centrum technologii i innowacji w Krakowie.

Ten ruch stworzy około 300 nowych miejsc pracy, co zwiększy liczbę pracowników brokera o 280, czytamy w raporcie.

Nowy zespół będzie kierowany przez Christiana Trummera, dyrektora ds. Technologii Bitpandy, pod którego kierownictwem hub będzie wspierał przejście na akcje i fundusze giełdowe.

W raporcie z polskiego źródła informacji finansowych Money.plEric Demuth, również współzałożyciel i dyrektor generalny, powiedział, że firma wybrała właśnie Kraków. „Kluczem były nie konkretne preferencje kosztowe czy podatkowe, ale dostęp do wykwalifikowanej kadry, uniwersytetów i możliwość stworzenia ekosystemu technologicznego” – powiedział.

„Jestem przekonany, że uda nam się przyciągnąć najbardziej wykwalifikowanych specjalistów z całego regionu” – powiedział Trummer – „od programistów zaplecza, inżynierów ds. Systemów uczących się i zapewniania jakości po właścicieli produktów i mistrzów Scrum”.

Broker niedawno zakończył rundę finansowania Serii A o wartości 52 milionów dolarów, prowadzoną przez Valar Ventures, współzałożyciela Petera Thiela, w celu zwiększenia skali firmy poprzez dodanie nowych pracowników i sfinansowanie szeregu nowych produktów.

Platforma oferuje obrót różnymi kryptowalutami i metalami szlachetnymi w stosunku do sześciu walut fiducjarnych.

„Naszym celem jest usunięcie barier dla poszczególnych inwestycji, szkolenie użytkowników i stanie się pierwszą platformą inwestycyjną” – powiedział Trummer.

Uwaga redaktora: Niektóre cytaty zostały przetłumaczone z języka polskiego i zredagowane dla zachowania przejrzystości.

READ  Tak, możesz pracować w hotelarstwie i mieć śliczne paznokcie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *