Cristiano Ronaldo zdobywa hat-trick, gdy Portugalia pokonała Luksemburg – runda eliminacji Mistrzostw Świata | Wiadomości piłkarskie

Cristiano Ronaldo strzelił hat-tricka w grupie A eliminacji Mistrzostw Świata, gdy Portugalia pokonała Luksemburg 5:0.

Ronaldo wykorzystał dwa rzuty karne w pierwszych 13 minutach, zanim zakończył swój 58. potrójny sukces w karierze dla klubu i kraju ze spóźnioną głową.

Bruno Fernandes i Palhinha również przekroczyli linię mety, gdy Portugalia przesunęła się o jeden punkt za liderem grupy, Serbią, którego otrzymali w ostatniej rundzie igrzysk.

Zwycięstwo Portugalii prowadzi do prostej serii rzutów karnych Serbia za pierwsze miejsce po trafieniu Azerbejdżan 3:1 w Belgradzie.

Grupa I: masowe problemy w Albanii i Wembley

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata między Albanią a Polską zostały wstrzymane po tym, jak kibice rzucili rakiety na boisko, gdy polscy piłkarze świętowali swój gol.

AlbaniaEliminacje do Mistrzostw Świata przeciwko Polska został tymczasowo zawieszony po tym, jak kibice gospodarzy rzucali przedmiotami w przeciwników świętujących bramkę otwierającą w Tiranie.

Karol Świderski dał Polsce prowadzenie 1:0 na 13 minut przed starciem grupy I, zanim on i jego koledzy zostali obrzuceni plastikowymi butelkami z trybun. Po incydencie na stadionie Air Albania zawodnicy opuszczali boisko na ponad 20 minut.

Polska utrzymała wąską przewagę po wznowieniu gry, wyprzedzając gospodarzy i przegrywając trzy punkty za liderami Anglii w wyścigu o przyszłoroczny turniej w Katarze.

Przed incydentem, który doprowadził do długiego opóźnienia, obiektem z tłumu został również zaatakowany polski pomocnik Piotr Zieliński.

Albania, która po raz pierwszy ubiega się o finały Mistrzostw Świata, pojedzie na Wembley w przyszłym miesiącu, aby zmierzyć się z Three Lions Garetha Southgate, zanim zakończy swój występ u siebie z Andorą.

Niezapomniana noc na boisku i poza nim sprawia, że ​​gospodarze mają pięć punktów straty do Anglii i dwa do Polski. Play-offy wydają się być ich jedyną realną nadzieją na zakwalifikowanie się.

Poniżej par Anglia odbył się frustrujący remis 1-1 Węgry pośród trudności z oglądaniem na Wembley, co oznacza, że ​​nerwowy przedostatni mecz kwalifikacyjny z Albanią spodziewany jest w listopadzie, jeśli chcą zapewnić sobie automatyczny dostęp do katarskich mistrzostw świata w 2022 roku.

W zeszłym miesiącu Węgry zostały pokonane przez Anglię 4:0, ale objęły prowadzenie, gdy Roland Sallai, Luke Shaw, strzelił gola z rzutu karnego (24.).

Raheem Sterling skierował się na słupek tuż przed przerwą, kiedy Anglia zaczęła odnajdywać drogę, ale ustąpiła pomimo dominacji drugiej tercji i dobrych szans straconych przez Sterlinga i Harry’ego Kane’a – który niespodziewanie wszedł na 15 minut przed końcem meczu. nie ma możliwości przejścia dla strony Garetha Southgate.

Gareth Southgate przyznaje, że był zaskoczony, że Anglia spadła poniżej swojego zwykłego poziomu we wtorkowym remisie 1:1 z Węgrami na stadionie Wembley.

Wcześniej kibice Węgier, ukarani za rasistowskie zniewagi na wrześniowych spotkaniach drużyn przez Anglików, gwizdali na gospodarzy, padali na kolana, trzymali transparent przeciwko gestowi równości, walczyli z policją na trybunach a potem migoczą, gdy zdobywają punkty. Do aresztowania doszło z powodu rasistowskiego pogwałcenia porządku publicznego po zeznaniach przed stewardem.

Węgrzy widzieli, jak ich szanse na dotarcie do Kataru malały od czasu przegranej z Anglią, kiedy Albania pokonała ich u siebie i na wyjeździe, ale remis na Wembley oznacza, że ​​lider grupy I Anglia zakończy mecz na San 12 Marino.

Andora wygrał bitwę o dwie ostatnie pozycje w grupie I wygrywając 3-0 w San Marino – jej pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w 16 próbach i największe dotychczasowe zwycięstwo międzynarodowe.

Grupa F: Szkocja przygotowuje pojedynek z Mołdawią

Najważniejsze wydarzenia z eliminacji do Mistrzostw Świata Grupy F pomiędzy Wyspami Owczymi a Szkocją.

Lyndon Dykes uratowany Szkocja z dramatycznym późnym zwycięzcą przeciwko temu Wyspy Owcze sprowadzić zespół Steve’a Clarke’a w ciągu 90 minut od miejsca w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Szkoci udali się do Torshavn z radością po wspaniałym wygranym 3:2 meczu z Izraelem w sobotę na Hampden Park, ale goście uznali to za nieco trudne.

Ale cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu dośrodkowanie z rezerwowego Nathana Pattersona trafiło z Dykes i trafiło do siatki. 0 wygranej.

Eliminacje Mistrzostw Świata EM: Grupa F
Obraz:

Szkocja potrzebuje trzech punktów z ostatnich dwóch meczów grupy F w przyszłym miesiącu Daniaktóry zajął pierwsze miejsce jako trzeci zespół, wygrywając 1:0 z Katarem w 2022 r. Austria, przypieczętowany bramką Joakima Maehle w drugiej połowie.

Gdzie indziej, Izrael odzyskali siły po ostatniej porażce ze Szkocją w sobotę, kiedy Eran Zahavi i Mu’nas Dabbur spotkali się, aby wygrać 2-1 z 10 mężczyznami Moldova.

Grupa C: Nadzieje Irlandii Północnej skończyły się w Bułgarii

Najważniejsze wydarzenia w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata pomiędzy Bułgarią a Irlandią Północną.

Zły tydzień dla Irlandia Północna pogorszyło się we wtorek wieczorem, kiedy dwóch rześkich Todorów zobaczyło ciosy Nedeleva Bułgaria od tyłu, aby wygrać 2-1 w Sofii.

Szósty międzynarodowy gol Conora Washingtona dał drużynie Iana Baraclougha prowadzenie w przerwie, ponieważ wydawało się, że dobrze zareagowali na kontrowersyjną porażkę 2:2 w Szwajcarii w sobotę, która skutecznie zakończyła nadzieje na kwalifikacje do Mistrzostw Świata, ale wszystko poszło nie tak po przerwie .

Bułgarski trener Yasen Petrov przetasował swoją paczkę w przerwie i odebrał nagrody, chociaż Nedelev wziął na siebie zasługę, gdy pokonał Bailey Peacock-Farrell dwa razy w ciągu 11 minut, aby zmienić sytuację już po godzinie.

READ  Helen L. Gustafson | Wiadomości, sport, praca

Doprowadziło to do jeszcze większej frustracji dla Baraclough, która w końcu nabrała pozytywnego rozpędu w zeszłym miesiącu, ale w ciągu ostatniego tygodnia sytuacja szybko się rozwiązała. Marzenie Kataru jest teraz zdecydowanie martwe.

Trener Irlandii Północnej Ian Baraclough przyznaje, że jego drużyna straciła swoje szanse, ponieważ ich nadzieje na awans do Mistrzostw Świata zostały zniweczone przez porażkę z Bułgarią 1:2.

Gdzie indziej, Szwajcaria zakończyła nadzieje Bułgarii na kwalifikacje z wygraną 4:0 w Litwa.

Gole Breela Embolo i gole Renato Steffena i Mario Gavranovica zapewniły zdecydowane zwycięstwo, które zepchnęło Szwajcara na 14 punktów przed liderem Włoch w grupie C, a tym samym poza zasięgiem Bułgarii, która jest trzecia z ośmioma punktami.

Oznacza to, że w przyszłym miesiącu mistrzowie Europy Włochy wyjdą na prowadzenie ze Szwajcarią w Rzymie tylko ze względu na różnicę bramek, ponieważ obie drużyny walczą o pierwsze miejsce.

Grupa B: Walka między Szwecją a Hiszpanią przechodzi do sieci

Szwecja wspiął się na pierwsze miejsce w grupie B, wygrywając 2:0 z Hiszpanią Grecja, dzięki bramkom Emila Forsberga i Alexandra Isaka w drugiej połowie.

Zwycięstwo Szwedów tworzy ekscytujący finał w grupie, w którym Szwedzi prowadzą Hiszpanię dwoma punktami i mają do rozegrania dwa mecze, z których jeden to starcie dwóch krajów w Hiszpanii w 10. kolejce.

Grupa D: Pukki ustanowił fiński rekord

Teemu Pukki stał się FinlandiaRekord strzelca, strzelając oba gole w wygranym 2:0 meczu Kazachstan.

Dublet napastnika Norwich przyniósł mu 33 gole w reprezentacji, o jeden więcej niż fińska legenda Jari Litmanen.

Zwycięstwo pozostawia Finlandii w grupie D jeden punkt straty do trzeciej Ukrainaktóry wylosował 1:1 Bośnia i Hercegowina, a cztery za liderem Francji.