Connect with us

Nauka

NASA zaprasza do świętowania Międzynarodowej Nocy Obserwacji Księżyca

Published

on

Ubywający księżyc nad Warszawą, Polska, 30 lipca.

Jaap Arriens / NurPhoto przez Getty Images

W najbliższą sobotę NASA zaprasza świat do przyłączenia się do międzynarodowej imprezy poświęconej nauce o księżycu. Planowane przez NASA wiele wirtualnych wydarzeń które są otwarte dla publiczności, aby uczcić Międzynarodową Noc Straży Księżyca, w tym transmisję na żywo w telewizji NASA, a także zajęcia takie jak modelowanie krateru uderzeniowego i oczywiście bingo.

godzina trwania Transmisja NASA w telewizji rozpocznie się w sobotę o 16:30 czasu pacyficznego. W audycji pojawią się wiadomości z programu NASA Program Artemis, który ma na celu wysłanie astronautów na biegun południowy Księżyca. Możesz także dostroić się do zbliżenia powierzchni Księżyca za pomocą Teleskopy SLOOH w Chile i na Wyspach Kanaryjskich i zapoznaj się z informacjami o „przyszłych misjach eksploracyjnych robotów na Księżyc”. Transmisja będzie transmitowana na żywo Telewizja NASA oraz kanały mediów społecznościowych NASA.

Na wieczór zaplanowane są zajęcia wirtualne i domowe dla wszystkich grup wiekowych. Możesz tworzyć własne księżycowe kratery uderzeniowe, używając materiałów wokół domu, dołącz do rundy Księżycowe Wyzwanie Fotograficzne Bingo lub opublikuj swoje dzieło inspirowane księżycem na oficjalnej stronie internetowej Grupa Flickr otagowano ObserwowaćKsiężycArt. Sprawdź pełna lista działań na stronie NASA.

16 października, w noc obchodów, cały świat może spojrzeć w górę i znaleźć sierp księżyca. Woskowanie Gibous jest to faza księżyca, która rozpoczyna się po pierwszej kwadrze księżyca i trwa do pełni. „Waxing” odnosi się do księżyca, który wydaje się większy na niebie, „garbaty” to owalny kształt, który widzimy. W swoim ogłoszeniu NASA podkreśla „doskonałe możliwości oglądania wzdłuż terminatora – linii między nocą a dniem”.

Międzynarodowy Watch the Moon, noc jest doroczna uroczystość odbywa się we wrześniu lub październiku, kiedy księżyc zbliża się do pierwszej kwadry, więc jest wyjątkowo jasny i widoczny wczesnym wieczorem.

READ  Rosyjski podwodny teleskop Bajkał-GVD przyjrzy się głębinom wszechświata - Technology News, Firstpost
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *