Connect with us

Sport

Piłka nożna Polski Związek Piłki Nożnej wzywa FIFA do działania w sprawie „fałszywych” zarzutów rasizmu

Published

on

Polska zaapeluje do FIFA o podjęcie działań przeciwko osobom, które po zaciekłej masowej walce podczas meczu z Anglią postawiły fałszywe zarzuty rasizmu obrońcy Kamilowi ​​Glikowi – powiedział w piątek prezes krajowego związku piłkarskiego. Polska stwierdziła wcześniej na https://www.reuters.com/lifestyle/sports/poland-say-no-racism-gliks-bust-up-with-englands-walker-2021-09-09, że ich gracze nie są rasistami obrońcy nadużyć Anglii, Kyle’a Walkera, w walce, która odbyła się w zremisowanym 1:1 meczu eliminacji mistrzostw świata we wrześniu w Warszawie.

„Postanowiłem, że PZPN zwróci się do FIFA o ukaranie tych, którzy oskarżali Kamila Glika o nieuzasadnione rasistowskie zachowanie podczas meczu z Anglią” – napisał na Twitterze Cezary Kulesza. „Od początku byłem przekonany, że te zarzuty były całkowicie błędne, więc oficjalnie podejmiemy interwencję”.

Kulesza nie określił w tweecie, do kogo będą kierowane skargi. Światowy związek FIFA ogłosił we wrześniu, że zbada spór.

Materiał telewizyjny pokazał, że Glik uszczypnął Walkerowi w szyję, ale nie było jasne, czy to samo spowodowało bójkę. Glik i Anglik Harry Maguire zostali zarezerwowani po incydencie. Trener reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, nie postawił żadnych bezpośrednich zarzutów o rasizm podczas konferencji prasowej po meczu.

Angielski Związek Piłki Nożnej nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

(Ta historia nie była edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z syndykowanego kanału.)

READ  Matty Cash spotyka się z dziwaczną reakcją Polaków po powrocie do Aston Villi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *