Connect with us

technologia

Cotygodniowe podsumowanie fuzji i przejęć energii odnawialnej (13-17 września)

Published

on

17 września (Renewables Now) – Renewables Now dotyczyło w zeszłym tygodniu historii fuzji i przejęć w rosyjskich Severstal, EDF, Dominion Energy, Shell i innych. Poniżej pełna lista:

– MHI, Osaka Gas inwestuje w projekt fotowoltaiczny o mocy 11 MW w Północnej Karolinie

Japońskie Mitsubishi Heavy Industries (TYO: 7011) i Osaka Gas USA Corp, część japońskiej firmy Osaka Gas Co Ltd (TYO: 9532), nabyły nieokreślony udział w projekcie fotowoltaicznym o mocy 11 MW, który jest budowany w Północnej Karolinie.

Kontynuuj czytanie

– LG Energy Solution przejmuje amerykańską firmę magazynową NEC Energy Solutions

Południowokoreański producent akumulatorów litowo-jonowych LG Energy Solution (LG ES) nabył amerykański sektor NEC Energy Solutions od NEC Corporation (TYO: 6701) za nieujawnioną kwotę.

Kontynuuj czytanie

– Rusnano opuszcza rosyjskie JV w celu produkcji wież wiatrowych, Severstal zwiększa udziały

Rosyjski państwowy inwestor technologiczny Rusnano opuścił kapitał zakładowy producenta wież wiatrowych WRS Towers LLC, sprzedając swoje 24,5% udziałów w spółce firmie Severstal (MCX: CHMF), zajmującej się stalą i górnictwem.

Kontynuuj czytanie

– Akuo, CIP zostaje partnerem w ekspansji energii odnawialnej o mocy 400 MW w Indonezji

Francuski producent i deweloper energii odnawialnej Akuo ogłosił partnerstwo z duńskim menedżerem funduszu Copenhagen Infrastructure Partners P/S (CIP) w celu opracowania projektów energii odnawialnej o mocy ponad 400 MW w Indonezji.

Kontynuuj czytanie

– MET Renewables ubiega się o zgodę urzędu antymonopolowego na przejęcie Eolica Bulgaria

Bułgarski urząd ds. konkurencji poinformował, że MET Renewables Holding, część szwajcarskiej firmy energetycznej MET Group, ubiega się o zgodę na nabycie spółki wiatrowej Eolica Bulgaria, właściciela i operatora farmy wiatrowej o mocy 60 megawatów (MW) w Suworowie w północno-wschodniej części kraju. .

Kontynuuj czytanie

– MEAG sprzedaje 109 MW niemieckich farm wiatrowych hiszpańskiej firmie Q-Energy

Niemiecki zarządzający aktywami MEAG poinformował o sprzedaży 109 MW farm wiatrowych w Niemczech hiszpańskiemu inwestorowi energii odnawialnej Q-Energy.

Kontynuuj czytanie

– Kanadyjskie Atco nabywa prawa do projektu fotowoltaicznego o mocy 39 MW w Albercie

Kanadyjski holding inżynieryjny, logistyczny i energetyczny Atco Ltd (TSE: ACO.X) nabył projekt fotowoltaiczny o mocy 39 MW, który jest obecnie opracowywany w stanie Alberta.

Kontynuuj czytanie

– Kajima i Griffin Real Estate nabywają większościowy pakiet udziałów polskiego dewelopera energii odnawialnej

READ  Wydano wersję demonstracyjną oszałamiającej gry 2D Metroid Prime stworzonej przez fanów

Paneuropejska firma z branży nieruchomości Kajima Europe i inwestor private equity Griffin Real Estate przejęli kontrolę nad polską firmą zajmującą się czystą energią PAD-RES poprzez nowo powstałą spółkę joint venture zajmującą się energią odnawialną.

Kontynuuj czytanie

– Hydrogenious otrzymuje 50 mln EUR na skalowanie technologii wodorowej

Niemiecki specjalista ds. wodoru Hydrogenious LOHC Technologies GmbH zebrał 50 milionów euro w rundzie finansowania prowadzonej przez Jera Americas Inc i Temasek z Singapuru, aby wesprzeć wykorzystanie i zwiększenie skali swojej technologii transportu wodoru i przechowywania wodoru.

Kontynuuj czytanie

– Victory Capital kupuje inwestora infrastrukturalnego NEC. dla energii odnawialnej

Globalny zarządzający aktywami Victory Capital Holdings Inc (NASDAQ: VCTR) zgodził się na przejęcie firmy New Energy Capital Partners (NEC), która inwestuje w infrastrukturę energii odnawialnej.

Kontynuuj czytanie

– Holenderski fundusz emerytalny APG przejmuje szwedzkiego dewelopera wiatrowego Vasa Vind

Holenderski inwestor emerytalny, APG Asset Management NV, nabył 100% udziałów szwedzkiego dewelopera lądowych farm wiatrowych Vasa Vind Holdings AB.

Kontynuuj czytanie

– Aura Power sprzedaje gotowy do budowy projekt fotowoltaiczny o mocy 39 MW w Kanadzie

Deweloper Aura Power Renewables z Bristolu ogłosił, że sprzedał swój gotowy do budowy projekt fotowoltaiczny Empress o mocy 39 MW we wschodniej Albercie firmie Canadian Utilities Limited (TSE: CU), należącej do grupy ATCO spółce energetycznej.

Kontynuuj czytanie

– EDF sprzeda 50% kalifornijskiego pakietu fotowoltaicznego o mocy 310 MWp firmie Munich Re

Niemiecki reasekurator Munich Re (ETR: MUV2) kupi od dewelopera EDF Renewables North America 50 procent udziałów w projektach fotowoltaicznych prądu stałego o mocy 310 MW w Kalifornii, w tym jeden z magazynowaniem baterii.

Kontynuuj czytanie

– EQTEC nabywa spalarnię odpadów o mocy 1,2 MWe w Chorwacji

Irlandzka firma zajmująca się technologią i inżynierią zgazowania EQTEC [LSE:EQT] poinformował, że sfinalizował przejęcie spalarni odpadów o mocy 1,2 MWe w Karlovac w Chorwacji za łączną cenę 1,2 miliona euro przez Synergy Projects, spółkę joint venture z chorwackim partnerem w zakresie rozwoju projektu Sense ESCO.

Kontynuuj czytanie

– Galehead sprzedaje projekt fotowoltaiczny MISO Central o mocy 270 MW firmie EDFR

Firma Galehead Development z Bostonu ogłosiła, że ​​niedawno sprzedała projekt fotowoltaiczny o mocy 270 MW DC w regionie MISO Central w Stanach Zjednoczonych niezależnemu producentowi energii EDF Renewables (EDFR) za nieujawnioną kwotę.

READ  Gry na PS5: wszystkie potwierdzone tytuły i daty wydania

Kontynuuj czytanie

– ACE Power debiutuje w Australii z rurociągiem wiatrowym, słonecznym i magazynowym o mocy 1,3 GW

Nowo utworzony australijski producent energii odnawialnej, ACE Power, oficjalnie ogłosił swoje wejście na rynek z planem około 1,3 GW projektów wiatrowych, słonecznych i magazynowania baterii.

Kontynuuj czytanie

– Babcock & Wilcox przejmuje 60% amerykańskiej firmy fotowoltaicznej z rurociągiem o mocy 1 GW

Babcock & Wilcox Enterprises Inc (NYSE: BW), amerykański dostawca technologii energii odnawialnej, ekologicznej i cieplnej, zgodził się nabyć 60% udziałów w firmie Fosler Construction Company Inc., uzyskując dostęp do rurociągu projektowego o mocy 1 GW.

Kontynuuj czytanie

– Trzeci fundusz fotowoltaiczny NextEnergy Capital kupuje polski portfel fotowoltaiczny o mocy 42,3 MW

Londyńska Grupa Kapitałowa NextEnergy zgodziła się na zakup portfela projektów fotowoltaicznych o mocy 42,3 MW w Polsce za pośrednictwem funduszu fotowoltaicznego NextPower III ESG (NPIII).

Kontynuuj czytanie

– Clean Energy Co Arcadia pozyskuje 100 mln USD do wzrostu

Amerykański detalista energii odnawialnej, firma Arcadia, zabezpieczyła 100 milionów dolarów w rundzie finansowania serii D, która pomoże rozszerzyć swoją komunalną ofertę energii słonecznej i wejść na nowe rynki, takie jak pojazdy elektryczne (EV).

Kontynuuj czytanie

– Platforma Archaea Energy RNG ogłasza zakończenie fuzji SPAC

Przejęcie Aria Energy LLC i Archaea Energy LLC przez Rice Acquisition Corp (NYSE: RICE) lub RAC dobiegło końca, a powstała amerykańska platforma dla odnawialnego gazu ziemnego (RNG) nosi teraz nazwę Archaea Energy Inc.

Kontynuuj czytanie

– Pearce Renewables przejmie firmę Mountain Renewables zajmującą się energią wiatrową i energią słoneczną

Pearce Renewables, dostawca usług operacyjnych, konserwacyjnych i inżynieryjnych Pearce Services, nabył firmę Mountain Renewables LLC w Kalifornii, która świadczy usługi techniczne w terenie dla przemysłu energii wiatrowej i słonecznej.

Kontynuuj czytanie

East Point Energy rozładowuje projekt akumulatora Virginia o mocy 20 MW / 80 MWh w Dominion

Dominion Energy Virginia, część Dominion Energy (NYSE: D), kupiła projekt magazynowania akumulatorów o mocy 20 MW / 80 MWh od dewelopera East Point Energy za nieujawnioną kwotę, powiedział sprzedawca.

READ  Netflix podobno chętnie rozszerza działalność na gry wideo

Kontynuuj czytanie

– Dominion Energy ma 1 GW pojemności słonecznej, rozbudowę baterii w Wirginii

Dominion Energy Virginia, część przedsiębiorstwa energetycznego Dominion Energy (NYSE: D), planuje dodać do swojego portfolio około 1 GW mocy słonecznej oraz część magazynów baterii poprzez przejęcie lub złożenie nowych projektów w krajach Wspólnoty Narodów.

Kontynuuj czytanie

– NESF zakłada spółkę joint venture, której celem jest magazynowanie akumulatorów o mocy 250 MW w Wielkiej Brytanii

NextEnergy Solar Fund Ltd (LON: NESF) ogłosił przeprowadzkę do przestrzeni magazynowania energii w Wielkiej Brytanii wraz z utworzeniem Joint Venture (JV) ukierunkowanego na projekty o mocy do 250 MW.

Kontynuuj czytanie

– Odyssey Energy Solutions przejmuje Ferntech, specjalistę od kontroli poza siecią

Amerykańska firma inwestycyjna Odyssey Energy Solutions Inc. przejęła Ferntech GmbH, niemiecką firmę specjalizującą się w zdalnym sterowaniu i monitorowaniu pozasieciowych systemów energii odnawialnej, aby rozwinąć swoją pozycję jako kompleksowa inwestycja i zarządzanie aktywami – Wzmocnienie platformy.

Kontynuuj czytanie

– Finerge and Guild Investments dają zielone światło do przejęcia kontroli nad farmami wiatrowymi w Portugalii

Portugalski urząd ds. konkurencji (AdC) postanowił nie odrzucać decyzji portugalskiej firmy zajmującej się energią odnawialną Finerge SA i brytyjskiej Guild Investments Limited dotyczącej współwłasności dewelopera farmy wiatrowej Empresas ACM.

Kontynuuj czytanie

– B Capital Partners kupuje park fotowoltaiczny o mocy 10 MW w Niemczech

Szwajcarska firma inwestycyjna B Capital Partners AG na rzecz zrównoważonej infrastruktury nabyła park słoneczny Reuth o mocy 10 MW, który jest obecnie budowany przez dewelopera projektu Green City AG w Bawarii.

Kontynuuj czytanie

– ReneSola, Eiffel JV dodaje pierwsze projekty solarne o mocy 200 MW

Deweloper i operator projektów fotowoltaicznych ReneSola Ltd (NYSE: SOL) powiedział, że europejskie joint venture firmy z Eiffel Investment Group zakończyło przejęcie pierwszego portfela projektów fotowoltaicznych o mocy 200 MW.

Kontynuuj czytanie

Shell finalizuje przejęcie amerykańskiego sprzedawcy energii odnawialnej Inspire

Shell New Energies US LLC, jednostka koncernu naftowo-gazowego Royal Dutch Shell Plc (AMS: RDSA), sfinalizowała przejęcie Inspire Energy Capital LLC, amerykańskiego detalisty energii odnawialnej skierowanego do segmentu mieszkaniowego.

Kontynuuj czytanie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *