Connect with us

Gospodarka

Co się dzieje w gospodarce światowej: plany podróży wstrzymane

Published

on

Cześć. Dziś patrzymy wstecz na światowy sektor turystyczny, jak Fed i BOE radzą sobie z problemami inflacyjnymi, a nowe badania pokazują, że podczas pandemii nastąpił gwałtowny wzrost liczby startupów w amerykańskich społecznościach, głównie czarnych.

Status lotu: opóźniony.

Masz dość pracy w domu i marzysz o wakacjach na wyspie? Wygląda na to, że musisz dalej śnić.

Tajlandia, która przed pandemią opierała się na turystyce przez około jedną piątą swojej gospodarki, spodziewa się jedynie powrotu do normalności 2026. Opóźniony powrót – którego niektórzy analitycy spodziewali się w ciągu dwóch lat – dotknie ponad siedem milionów pracowników, z których niektórzy mogą potrzebować pracy w innych obszarach, poinformowała w poniedziałek krajowa agencja planowania gospodarczego.

Reliance Turystycznej

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Tajlandia stawała się coraz bardziej zależna od zagranicznych gości

Źródła: Ministerstwo Turystyki i Sportu, Krajowa Rada Rozwoju Gospodarczego i Społecznego

Prawie półtora roku od Covid-19 zdziesiątkował przemysł turystyczny i rekreacyjny na całym świecie, a linie lotnicze, linie wycieczkowe i hotele zostały zredukowane do ułamka, jeśli w ogóle, zdolności przed pandemią. Gospodarki wschodzące są szczególnie mocno dotknięte, a miliony mniejszości, kobiet i młodych pracowników straciło pracę w branży turystycznej, pogłębiając nierówności, nawet jeśli niektóre gospodarki się ożywią.

Oczekuje się, że sektor podróży i turystyki będzie stanowił około 10% światowej produkcji. Organizacja Narodów Zjednoczonych szacowane Na początku roku cierpienie na świecie ukradło 1,3 biliona dolarów i zagroziło nawet 120 milionom miejsc pracy.

Podczas gdy podróże wewnątrz kraju stają się coraz częstsze w miarę rozpowszechniania się szczepień, powrót do poziomu sprzed pandemii może zająć lata, ponieważ wirus mutuje, a rządy przyjmują różne podejście do otwierania granic.

Sektor „odczuwający najbardziej bezpośrednie i dotkliwe skutki pandemii będzie prawdopodobnie ostatnim, który odrodzi” – powiedzieli ekonomiści Barclays w dzisiejszym raporcie. „Blizny gospodarcze w gospodarkach zależnych od turystyki będą prawdopodobnie bardziej dotkliwe niż w innych krajach”.

Jeśli myślisz, że planowanie rodzinnych wakacji wszystko utrudnia, to jest jedna rzecz, której powinieneś oszczędzić japońskiego premiera Yoshihide Sugi – próbuje on zorganizować igrzyska olimpijskie.

Igrzyska Tokijskie miały być ukoronowaniem chwały Abenomiki, ponieważ wieloletnie dążenie byłego premiera Shinzo Abe do ożywienia japońskiej gospodarki było dobrze znane. Ale tak jak cel ożywienia inflacji jest wciąż odległy, tak samo marzenie olimpijskie zawodzi.

Na późne mecze przeznaczono około 600 000 kibiców z zagranicy, ale organizatorzy wykluczyli to w marcu. Wkrótce zdecydują, czy nawet lokalni widzowie mogą oglądać zawody osobiście i zmniejszyli liczbę urzędników i innych osób z zagranicy do około 78 000, z wyłączeniem sportowców.

Teraz jest jeden nowy cios: Departament Stanu USA podniósł w poniedziałek swoje zalecenia dotyczące podróży do czwartego poziomu, umieszczając Japonię w kategorii narodów, których Amerykanie powinni absolutnie unikać ze względu na obawy o wirusy.

Najgorszym scenariuszem byłoby odwołanie gier. Bloomberg Economics podaje dziś, że spowodowałoby to wzrost w tym roku z prognozowanych 2,3% do 0,6%.

Chociaż dla gospodarek jako całości jest to długa droga do poziomów sprzed pandemii, ożywienie w turystyce międzynarodowej wydaje się daleko jeszcze.

– – Malcolm Scott

Scena biznesowa

odnosi się do marzeń o krótkich wakacjach?  Marz dalej

Urzędnicy Rezerwy Federalnej poparte groźbami, które wywołają wzrost presji cenowej wraz z ponownym otwarciem gospodarki USA, okażą się trwałe.

Niektórzy twierdzili, że nie byliby zaskoczeni, gdyby wąskie gardła i ograniczenia podaży spowodowały wzrost cen w nadchodzących miesiącach, ponieważ pandemia ustąpiła, a stłumiony popyt klientów został uwolniony, ale większość z tych wzrostów cen powinna okazać się tymczasowa.

Podobnie jest z decydentami Banku Anglii Bagatelizowanie obaw, że szybkie ożywienie Wielkiej Brytanii doprowadzi do niszczącej fali inflacji.

Dzisiejsze obowiązkowe przeczytanie

  • Przegląd rynku obligacji. Decyzja prezydenta Joe Bidena Nellie Liang o nadzorowaniu rynku obligacji skarbowych o wartości 21 bilionów dolarów zasygnalizowała, że ​​będzie to jeden z jej głównych priorytetów Po zeszłorocznej panice inwestorów przyjrzyj się rynkowi pod kątem zmian, które pomogą mu lepiej przetrwać zawirowania.
  • Obudowa w USA. Państwa i miasta wkraczają w niszę House flipping, znany jako hurt, jest wykonywany przez w większości nielicencjonowanych pośredników, których przyciągają samouczki YouTube i gorący popyt.
  • Żadnej amunicji. Rosnące w Azji infekcje koronawirusem i powolne tempo szczepień rosną Testowanie granic tego, co banki centralne mogą zrobić, aby wesprzeć wybitne ożywienie gospodarcze na świecie.
  • Pomoc Indii. Rząd go przygotowuje Pakiet bodźców dla sektorów najbardziej dotkniętych śmiercionośną falą wirusów, mający na celu wsparcie gospodarki borykającej się z serią lokalnych blokad. Wielka Brytania rozpoczęła formalne przygotowania do wolnego handlu Umowa z Indiami.
  • Stanowisko Polski. Kraj „niewątpliwie” wyłonił się z jego kraju Pierwsze załamanie gospodarcze od trzech dekad – powiedział agencji Bloomberg wicepremier Jarosław Gowin.
  • Odnów Turcję. Prezydent Recep Tayyip Erdogan mianował nowy zastępca prezesa tureckiego banku centralnego, który niedawno nawiązał kontakt z ekonomistą i wieloletnim członkiem tej instytucji Przywództwo rejig.
  • Bądź pozytywny. Po raz pierwszy od lat globalna podaż długu wynosi Ujemny zwrot znacznie się zmniejszył, na czele z Europą.
  • Szwajcarska rozgrywka. Firmy w Szwajcarii są w jednym Konflikt podobny do Brexitu z Unią Europejską o umowę ramową.

przydatna informacja

Wzrost startupów

Rejestracje firm wzrosły kilka tygodni po sprawdzeniu bodźców

Źródło: US Census Bureau

Najsilniejszy wzrost w nowych Stanach Zjednoczonych odnotowały przeważnie czarnoskóre społeczności, szczególnie w dzielnicach o wyższych dochodach, takich jak Nowy Jork, Houston i Atlanta. Startupy w czasie pandemii – wynika z badań przeprowadzonych przez Startup Cartography Project.

READ  Minister finansów wykluczył drugą blokadę. „Powinna nastąpić katastrofa”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *