Connect with us

Świat

Blinken zapowiada dodatkową pomoc USA dla Palestyńczyków i mówi, że USA ponownie otworzą konsulat w Jerozolimie

Published

on

Sekretarz stanu Antony Blinken We wtorek ogłoszono pakiet pomocy w wysokości 112 milionów dolarów dla Palestyńczyków i innych projektów humanitarnych w Gazie – część wycieczki Miganie regionu W ciągu ostatnich kilku dni doszło do wznowienia konfliktów między grupą terrorystyczną Hamas a Izraelem.

„Podczas spotkań, które odbyłem do tej pory, słyszałem wzajemne uznanie ze wszystkich stron, że należy podjąć kroki, że należy dołożyć starań, aby zająć się podstawowymi warunkami, które napędzają ten ostatni konflikt” – powiedział Blinken na jednej z wtorkowych konferencji prasowych wieczorem czasu lokalnego.

NETANYAHU, MIGAJĄCY WCZEŚNIEJ, MÓWI NAM WYJŚĆ Z IRAŃSKIEJ UMOWY JĄDROWEJ

Blinken spotkał się wcześniej tego dnia z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmoudem Abbasem i ogłosił, że rząd poinformuje Kongres o swoim zamiarze przeznaczenia 75 milionów dolarów na dodatkową pomoc rozwojową i gospodarczą. Sfinansuje również pomoc w przypadku katastrof w Gazie za 5,5 mln USD i dodatkowe 32 mln USD na kontrowersyjny apel humanitarny Palestyńskiej Agencji Uchodźców (UNRWA).

„Ta nowa pomoc jest dodatkiem do znaczącego wsparcia, jakiego Stany Zjednoczone niedawno obiecały i które wznowiły dla Autonomii Palestyńskiej, Palestyńczyków, różnym agencjom i grupom” – powiedział Blinken. „Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy w trakcie pilnego wspierania narodu palestyńskiego kwotą ponad 360 milionów dolarów amerykańskich”.

Podkreślił jednak, że odbudowa Strefy Gazy ma sens tylko wtedy, gdy „istnieje pewność, że to, co jest odbudowywane, nie zostanie utracone, ponieważ Hamas zdecyduje się przeprowadzić więcej ataków rakietowych w przyszłości”.

Blinken ogłosił również, że Stany Zjednoczone ponownie otworzą Konsulat Generalny w Jerozolimie, który został zdegradowany przez administrację Trumpa.

MIGANIE POTWIERDZA ZAANGAŻOWANIE NAS W IZRAELSKIE BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WSPÓLNEJ KONFERENCJI PRASOWEJ

„Jak powiedziałem prezydentowi, jestem tutaj, aby podkreślić zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w odbudowę stosunków z Autonomią Palestyńską i narodem palestyńskim, relacji opartych na wzajemnym szacunku i wspólnym przekonaniu, że Palestyńczycy i Izraelczycy w równym stopniu zasługują na środki bezpieczeństwa, wolności , szansa i godność – powiedział.

READ  Szpitale w Sydney walczą z koronawirusem, ponieważ codzienne infekcje osiągnęły rekord

Blinken spotkał się z urzędnikami palestyńskimi i izraelskimi po 11-dniowym konflikcie, który rozpoczął się, gdy Hamas, grupa terrorystyczna, która lekceważy prawo Izraela do istnienia, wystrzeliła rakiety w kierunku Izraela – co z kolei zareagowało nalotami.

Rząd Bidena początkowo mocno poparł Izrael i zablokował rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiające Izrael. Biden był pod presją postępowej lewicy jego partii, która oskarżyła Izrael o nieproporcjonalną przemoc i śmierć cywilów. Następnie Biden wezwał premiera Izraela Benjamina Netanjahu do zawieszenia broni.

BERNIE SANDERS NAZYWA HAMAS „GRUPĄ TERRORYSTYCZNĄ”, ALE MÓWI, ŻE RZĄD IZRAELSKI POSIADA „PRZEKRACZONY RASISTÓW”

Spotkanie z Netanjahu we wtorekBlinken powtórzył swoje poparcie dla Izraela, ale powiedział również, że Stany Zjednoczone będą nadal próbować ponownie zawrzeć umowę nuklearną z Iranem – od której administracja Trumpa wycofała się, a Netanjahu ostrzegł USA przed ponownym wejściem.

„Przeprowadziliśmy obszerną dyskusję na temat potrzeb Izraela w zakresie bezpieczeństwa, w tym uzupełnienia Żelaznej Kopuły” – powiedział Blinken. „Będziemy nadal wzmacniać wszystkie aspekty naszego długoterminowego partnerstwa. Obejmuje to, tak jak robimy to dzisiaj, ścisłe konsultacje z Izraelem w sprawie toczących się w Wiedniu negocjacji w sprawie ewentualnego powrotu do irańskiego porozumienia nuklearnego. Kontynuujemy współpracę w celu zająć się destabilizującymi działaniami Iranu w regionie, aby przeciwdziałać. ”

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Na konferencji prasowej tego samego dnia Blinken powiedział, że jeśli wysiłki odbudowy w Gazie zakończą się sukcesem, raczej osłabią, a nie wzmocnią Hamas.

„Mówię to, ponieważ, niestety, Hamas kwitnie z powodu rozpaczy, nędzy, rozpaczy i braku szans – w rzeczywistości jest to ruch, który rozwija się w próżni możliwości” – powiedział.

Tyler Olson z Fox News i Associated Press przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *