Connect with us

Świat

Co najmniej 27 zabitych po zawaleniu się wiaduktu metra w Mexico City

Published

on

Wiadukt metra w Meksyku rozbił się na ruchliwej ulicy w poniedziałek wieczorem, zabijając według władz co najmniej 27 osób, w tym dzieci. Ponad 60 osób zostało rannych.

Zdjęcia i filmy z miejsca zdarzenia ukazywały okaleczone wagony wiszące na rozpadającym się wiadukcie oraz ratowników poszukujących i transportujących rannych na noszach.

„Belka nośna ustąpiła” – powiedziała na miejscu burmistrz Meksyku Claudia Sheinbaum. Powiedziała, że ​​belka zapadła się, gdy przejechał nad nią pociąg. Do wypadku doszło na linii 12 w pobliżu stacji Olivos w południowo-wschodniej części miasta około godziny 22:30 (23:30 czasu wschodniego).

Burmistrz, ubrany w kask i maskę, powiedział lokalnym dziennikarzom, że 65 osób zostało zabranych do szpitali, a siedem jest w ciężkim stanie.

Meksykańska agencja ochrony ludności później opublikował zaktualizowaną listę ofiar we wtorek rano, co pokazuje, że co najmniej 79 osób zostało przewiezionych do szpitali w okolicy, w tym dwie 15-letnie kobiety i 17-letni mężczyzna.

Ratownicy pracują na stacji kolejowej Olivos w Mexico City, gdzie wiadukt metra z wagonami częściowo zawalił się w późny poniedziałek. Luis Cortes / Reuters

Sheinbaum powiedział wcześniej, że jedna z ofiar siedziała w samochodzie pod zawalonym wiaduktem i mieszkała w szpitalu. Powiedziała, że ​​ratownicy odzyskali również co najmniej cztery ciała z wagonu.

Powiedziała, że ​​do podtrzymania pociągu użyto dźwigu, aby ratownicy mogli kontynuować pracę. – Niektórzy zmarli to dzieci – powiedział Sheinbaum, nie podając liczby.

Alfonso, lokalny mieszkaniec, powiedział Siostrzana sieć NBC, Telemundo że usłyszał pisk w poniedziałek wieczorem. „Myślałem nawet, że to samochód, który tu się rozbił, ale nie, wyszedłem i zobaczyłem to miejsce” – powiedział.

Kiedy meksykańska agencja ochrony ludności zaczęła udostępniać listy rannych, przyjaciele i krewni zaginionych czekali na kolejne wiadomości od swoich bliskich, ale wielu obawiało się najgorszego.

READ  Koronawirus, USA. Rekordowa liczba testów w stanie Nowy Jork

Pobierz Aplikacja NBC News za najświeższe wiadomości i politykę

43-letnia Gisela del Ocaso powiedziała Telemundo, że szuka swojego męża, Miguela Angela Espinosy Floresa, na pokład pociągu.

Del Ocaso pojawiła się na scenie w ciągu 30 minut od awarii i od tamtej pory nie miała żadnych wiadomości od swojego męża. „Nie wiem, co robić,” powiedziała. „Jesteśmy zdesperowani. Mam dwójkę dzieci. “

Prosi o dochodzenie w związku z problemami dotyczącymi bezpieczeństwa

Sheinbaum zażądał śledztwa w sprawie incydentu.

„Jeśli potrzebne jest zewnętrzne dochodzenie, będzie” – powiedział Sheinbaum. „Dojdziemy do prawdy i uzyskamy sprawiedliwość”.

Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador na swojej regularnej konferencji prasowej powiedział, że śledztwo powinno zostać przeprowadzone szybko i nic nie powinno być ukrywane przed ludem meksykańskim.

Katastrofa wywołała pytania dotyczące bezpieczeństwa w jednym z najbardziej ruchliwych systemów metra na świecie. Rozciąga się na ogromnym rozproszeniu miejskim i jest domem dla około 20 milionów ludzi, którzy codziennie przewożą około 6 milionów ludzi.

To druga poważna awaria w systemie metra w Meksyku w tym roku za W kwaterze wybuchł pożar 9 stycznia – zabicie jednej osoby, odurzenie kilkudziesięciu pracowników i wyłączenie kilku linii na tygodnie.

Co najmniej dwa inne poważne incydenty zostały zgłoszone na obszarach wokół stolicy od czasu inauguracji systemu metra 50 lat temu. W zeszłym roku zderzyły się dwa pociągi na stacji Tacubaya, zabijając jednego i raniąc 41 innych. Kolejna kolizja pociągu w 2015 roku 12 osób zostało rannych na stacji Oceanía.

Linia 12, na której miała miejsce ostatnia katastrofa, jest jedną z najnowszych linii, które zostaną dodane do systemu metra w Meksyku. Budowa rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy ministrem spraw zagranicznych Marcelo Ebrard był burmistrz miasta Meksyk.

Wkrótce po rezygnacji Ebrarda ze stanowiska burmistrza pojawiły się zarzuty o błędach konstrukcyjnych i kiepskiej konstrukcji linii metra. Linia musiała zostać częściowo zamknięta w 2013 roku i 2014 naprawiać tory, Zgłosił Telemundo.

READ  Kanadyjski poseł przeprasza po obejrzeniu aktu przed kamerą podczas wirtualnego spotkania

„To, co wydarzyło się dzisiaj w metrze, to straszna tragedia. Wyrażam solidarność z ofiarami i ich rodzinami” – powiedział Ebrard, który jest uważany za potencjalnego kandydata na prezydenta w wyborach w 2024 roku. tweetował W poniedziałek.

„Oczywiście musimy zbadać przyczynę i określić odpowiedzialność. Potwierdzam wszystkim władzom moją bezwarunkową gotowość do wniesienia wkładu we wszystko, co jest konieczne” – napisał.

Nie jest jasne, czy 7.1 Trzęsienie ziemi, które nawiedziło Meksyk w 2017 roku spowodował również szkody, które przyczyniły się do upadku linii 12.

Michelle Acevedo, Sara Mhaidli, Daniela Mencos |, Stowarzyszenie prasy i Reuters przyczynił się.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *