Connect with us

Sport

Ciara Mageean odpadła z Halowych Mistrzostw Europy

Published

on

Ciara Mageean przeszła na emeryturę z irlandzkiej drużyny na weekendowe Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu, powołując się na pewne niepowodzenia w treningu w ciągu ostatnich kilku tygodni, które pozostawiły ich w najlepszej formie.

Mageean był częścią oryginalnego, 24-osobowego zespołu irlandzkiego ogłoszonego w zeszły poniedziałek, który został podzielony po równo między 12 mężczyzn i 12 kobiet. Pojechałby do Torunia jako jedna z nadziei na medal na 1500 metrów po zdobyciu brązu w Glasgow dwa lata temu.

Prawdę mówiąc, jej forma rozwijała się powoli w tym sezonie, między innymi z powodu nagłej śmierci jej byłego trenera Jerry’ego Kiernana w styczniu.

„Niestety, z powodu pewnych niepowodzeń, nie jestem tam, gdzie chciałbym być, aby rywalizować na halowych mistrzostwach Europy i oddać sprawiedliwość sobie i irlandzkiej kamizelce” – powiedział Mageean

„Nigdy nie była to łatwa decyzja, ale podjął ją Steve [Vernon] i czuję się dobrze, aby jak najlepiej przygotować się na nadchodzące lato.

„Jestem rozczarowany, że nie zaczynam od największej jak dotąd halowej drużyny Irlandii i wspaniałych sportowców, którzy są w szczytowej formie. Życzymy wszystkim Team Ireland i moim kolegom z Team New Balance Manchester powodzenia. Będę kibicować na każdym kroku. “

Jest to nadal największa selekcja Irlandii w historii mistrzostw, począwszy od 1970 r., I obejmuje innego medalistę z poprzedniej edycji w Glasgow w 2019 r. W Mark English (800 m), który również zdobył brąz. Zdobył srebro w Pradze w 2015 roku i brąz w Zurychu w 2014 roku i podróżuje w świetnej formie po pobiciu swojego irlandzkiego rekordu halowego do 1: 46.10 na Elite Micro Meet w Abbotstown.

Pozostawiając Cert, 18-letni Cian McPhillips, który tak mocno zepchnął go na linię w tym wyścigu i został nagrodzony rekordem irlandzkich juniorów i U23 1: 46.13, weźmie udział w tej imprezie. Jest pełny przydział trzech irlandzkich sportowców w siedmiu konkursach; mężczyźni i kobiety 60 m, mężczyźni i kobiety 800 m, mężczyźni 1500 m i 3000 m, a kobiety 400 m.

READ  W Polsce w zeszłym tygodniu zgłoszono włamania pojazdów Wiadomości, sport, praca

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *