Connect with us

Gospodarka

Chiny. Zmiana na liście najbogatszych. Nowy przywódca zbił fortunę na wodzie pitnej

Published

on

Według indeksu miliarderów Bloomberg Najbogatszym Chińczykiem jest 65-letni Zhong Shanshan. W ciągu ostatnich kilku dni wyprzedził założycieli AliExpress Jacka Ma i Pony Ma, którzy są powiązani z gigantem technologicznym Tencent. Wartość netto Shanshan szacuje się na 58,7 miliarda dolarów dolarTo czyni go drugim najbogatszym Azjatą i 17. najbogatszym człowiekiem na świecie.

Obejrzyj wideo
Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polskę [5 GAZETA.PL]

Zhang Shanshan jest najbogatszym Chińczykiem. Jak zarobił fortunę?

Nowy najbogatszy człowiek Chiny Wyróżnia się spośród bogatych w tej części świata, ponieważ nie dorobił się fortuny w branży technologicznej. Zhang Shanshan jest właścicielem firmy produkcyjnej Nongfu Spring woda Butelki, herbaty, soki i napoje smakowe. Produkty sprzedawane pod tą marką cieszą się największą popularnością w całym kraju. Dzięki udanemu debiutowi firmy na giełdzie w Hongkongu udało mu się wyprzedzić innych miliarderów.

Zhang jest również właścicielem firmy produkującej szczepionki, Beijing Wantai Biological Pharmacy. To firma, która w kwietniu br. Z sukcesem zadebiutowała na giełdzie w Szanghaju. Pracuje nad opracowaniem szczepionki przeciwko koronawirusowi.

„Samotny Wilk” to najbogatszy Chińczyk. Shanshan unika reklam

W życiu prywatnym 65-letni miliarder jest człowiekiem pokornym i unika innych ludzi biznesu, dlatego nazywano go „samotnym wilkiem”. Shanshan dorastał, wykonując prace fizyczne podczas chińskiej rewolucji kulturalnej. Dopiero później zdecydował się na prowadzenie własnej firmy. – Zhong Shanshan jest jedną z nielicznych osób w Chinach, która zbudowała nie jedną, ale dwie duże firmy. To dość niezwykłe, mówi Rupert Hoogewerf, prezes firmy badawczej Hurun Report.

Chińczykom wciąż daleko do najbogatszych ludzi na ziemi. Trzy pierwsze na liście to Jeff Bezos, Bill Gates i Elon Musk, który niedawno minął Marka Zuckerberga. Główny założyciel Amazona ma 179 miliardów dolarów. Tylko w tym roku jego wartość netto wzrosła o ponad 60 miliardów dolarów.

READ  Wiadomości z UE: Niemcy są wściekli, gdy Berlin wydaje 16,4 mld funtów na budżet UE | Polityka | Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *