Connect with us

Świat

Chiny uruchamiają gorącą linię do zgłaszania „nielegalnych” komentarzy na temat Komunistycznej Partii Chin

Published

on

Chiński regulator ds. Cyberprzestrzeni utworzył gorącą linię do zgłaszania krytyki online rządzącej Partii Komunistycznej i jej historii. Obiecuje podjąć działania przeciwko „historycznym nihilistom” przed setną rocznicą powstania partii w lipcu.

Ta wskazówka umożliwia ludziom zgłaszanie innych internautów, którzy „wypaczają” historię partii, atakują jej przywództwo i politykę, zniesławiają bohaterów narodowych i „zaprzeczają doskonałości zaawansowanej kultury socjalistycznej” – głosi wiadomość od części administracji cyberprzestrzeni z Chiny (CAC) w piątek.

„Niektórzy z ukrytych motywów … rozpowszechnili w Internecie historyczne nihilistyczne fałszywe interpretacje, złośliwie zniekształcając, oczerniając i negując historię partii” – głosi oświadczenie.

„Mamy nadzieję, że większość użytkowników Internetu będzie aktywnie uczestniczyć w inwigilacji społeczeństwa… i będzie entuzjastycznie podchodzić do zgłaszania szkodliwych informacji” – powiedział.

„Historyczny nihilizm” to termin używany w Chinach do opisania publicznych wątpliwości i sceptycyzmu co do opisu wydarzeń z przeszłości przez Komunistyczną Partię Chin.

Internet w Chinach podlega ścisłej cenzurze, a większość zagranicznych sieci społecznościowych, wyszukiwarek i agencji informacyjnych jest w tym kraju zakazana.

Władze internetowe często zwiększają cenzurę i inwigilację online przed ważnymi wydarzeniami, takimi jak historyczne rocznice, spotkania polityczne i wydarzenia sportowe.

W zawiadomieniu nie określono, jakie kary zostaną nałożone na osoby zgłoszone na infolinii. Jednak internauci w Chinach są już skazani na kary więzienia i inne sankcje prawne za publikowanie treści, które mają kluczowe znaczenie dla przywództwa, polityki i historii hrabstwa.

Zmiany legislacyjne opublikowane na początku tego roku przewidują, że ci, którzy „obrażają, zniesławiają lub szkodzą” pamięci o narodowych bohaterach i męczennikach Chin, grozi kara do trzech lat więzienia.

W zeszłym tygodniu władze prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach aresztowały 19-letniego mężczyznę, który został oskarżony o wygłaszanie w Internecie „obraźliwych” komentarzy na temat japońskiej okupacji Nanjing w 1937 roku.

Chińskie serwisy społecznościowe, które nie cenzurują krytycznych treści, są również narażone na sankcje finansowe, a także tymczasowe zawieszenie świadczenia usług zgodnie z obowiązującym prawem.

READ  Turkmenistan twierdzi, że nie miał ani jednego przypadku Covid-19. Aktywiści mówią, że to kłamstwo
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.