Connect with us

Świat

Chiński Xi podkreśla „wspólny dobrobyt” na spotkaniu branży finansowej

Published

on

Prezydent Chin Xi Jinping

Aris Messinis | Basen | Reuters

PEKIN – Prezydent Chin Xi Jinping podkreślił potrzebę wspierania umiarkowanego dobrobytu dla wszystkich – lub dla nich, na spotkaniu finansowo-gospodarczym we wtorek Za najnowszymi działaniami regulacyjnymi stoi idea „wspólnego dobrobytu”, o której mówią analitycy na firmy technologiczne.

Co znamienne, spotkanie było pierwszym publicznym spotkaniem Xi od dwutygodniowego okresu uśpienia. Chińscy przywódcy zazwyczaj spędzają na początku sierpnia angażując się w tajne debaty polityczne w ośrodku w Beidaihe, około trzech godzin jazdy na wschód od Pekinu.

Spotkanie wezwało do „odpowiedniego dostosowania do nadmiernych dochodów oraz zachęcania grup i przedsiębiorstw o ​​wysokich dochodach do większego powrotu do społeczeństwa”. państwowe media mówią po chińsku, według tłumaczenia CNBC.

Szefowie państw i rządów stwierdzili również, że wspólny dobrobyt nie oznacza dobrobytu dla nielicznych i nie jest formą równej dystrybucji, podały państwowe media. Raport mówi raczej, że postęp w kierunku osiągnięcia celu odbywałby się etapami.

Osiągnięcie „wspólnego dobrobytu” stało się w ostatnich miesiącach podstawowym tematem chińskiej dyskusji politycznej. Termin ten jest ogólnie rozumiany jako oznaczający umiarkowane bogactwo dla wszystkich, a nie tylko dla nielicznych. Pozostaje jednak niejasnym, powszechnie używanym hasłem.

Yue Su, starszy ekonomista w The Economist Intelligence Unit, powiedziała w oświadczeniu, że oczekuje, że władze będą działać pragmatycznie.

„Biorąc pod uwagę, że rosnące podatki od grup o wysokich dochodach i zyski kapitałowe mogą ograniczyć inwestycje i potencjalnie prowadzić do odpływu kapitału, chiński rząd nie zignoruje całkowicie wpływu polityki redystrybucyjnej na gospodarkę” – powiedziała.

Dodała, że ​​prywatyzacja usług publicznych, takich jak edukacja, opieka nad osobami starszymi lub opieka medyczna, prawdopodobnie ulegnie spowolnieniu, a władze zaostrzą przynajmniej monitorowanie cen i przystępności.

Nierówność dochodów 1,4 miliarda ludzi w Chinach wzrosła w ciągu ostatnich kilku dekad. Górne 10% populacji zarabiało 41% dochodu narodowego w 2015 r., w porównaniu z 27% w 1978 r., więc Szacunki opublikowane w 2019 r. przez profesora Thomasa Piketty’ego z Paris School of Economics wraz z zespołem.

READ  12 osób ginie w zalanym metrze podczas historycznych deszczów w Chinach

Jednak udział ludności o niższych dochodach w dochodzie narodowym spadł do około 15%, z 27% w 1978 roku.

W tym roku mieszkańcy miast w nadmorskim mieście Szanghaj mieli średni dochód rozporządzalny na mieszkańca w wysokości 7058 juanów (1 091 USD) miesięcznie, znacznie więcej niż 4021 juanów dla mieszkańców miast w całym kraju i znacznie ponad 1541 juanów dla mieszkańców wsi , oficjalnie pokazane daty.

Chiński rząd powiedział, że tak było w kraju zlikwidowano skrajne ubóstwo Stan na koniec ubiegłego roku. To był pierwszy krok w kierunku poznania zobowiązania długoterminowe rządzącej Komunistycznej Partii Chin, która w lipcu obchodziła 100-lecie istnienia.

Przeczytaj więcej o Chinach z CNBC Pro

„Chiny szczegółowo omówiły cel „wspólnego dobrobytu” i powtórzyły swoje wysiłki na rzecz przywrócenia równowagi gospodarczej w kierunku pracy i rozwiązania problemu nierówności społecznych poprzez redystrybucję, opiekę społeczną, podatki i edukację włączającą” – powiedzieli analitycy Morgan Stanley w środowym raporcie rozproszonym. cel – „zwiększenie udziału grupy o średnich dochodach w gospodarce”.

Na podstawie kluczowego spotkania w sprawie polityki gospodarczej analitycy oczekiwali dodatkowych działań wspierających wzrost gospodarczy, takich jak obniżenie stopy rezerw obowiązkowych.

Dane z lipca pokazały, że wzrost gospodarczy Chin spowolnił bardziej niż oczekiwali analitycy, w tym dane o indywidualnych wydatkach chińskich konsumentów.

Jednak ekonomiści odkryli, że wzrost w tym roku nie jest tak ważny dla Pekinu, jak rozwiązywanie długoterminowych problemów, takich jak akumulacja zadłużenia i ryzyko na ogromnym rynku nieruchomości.

„Finanse są rdzeniem nowoczesnej gospodarki z powiązaniami z rozwojem i bezpieczeństwem”, powiedział państwowy tłumacz CNBC, powołując się na uwagi Xi na wtorkowym spotkaniu. „Musi przestrzegać zasad urynkowienia i rządów prawa oraz koordynować zapobieganie poważnym zagrożeniom finansowym i ich rozwiązywanie”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *