Connect with us

Świat

Sydney stoi w obliczu „zagrożenia życia” z powodu ulewnego deszczu.

Published

on

Oczekuje się, że intensywny system niskiego ciśnienia u wschodniego wybrzeża Australii przyniesie do poniedziałku większe opady w południowych regionach Nowej Południowej Walii, chociaż w ciągu weekendu w kilka miejsc w stanie spadł deszcz.

Według Biura około 100 milimetrów (4 cale) deszczu może spaść na szeroki obszar regionów Nowej Południowej Walii w ciągu najbliższych 24 godzin, od Newcastle na południe od Sydney, w odległości ponad 300 km (186 mil). Meteorologii powiedział.

„Jeśli byłeś bezpieczny w 2021 roku, nie zakładaj, że będziesz bezpieczny dziś wieczorem. Jest to szybko zmieniająca się sytuacja i możemy bardzo dobrze zobaczyć dotknięte obszary, które nigdy wcześniej nie doświadczyły powodzi” – powiedział minister ds. służb ratunkowych Nowej Południowej Walii Steph Cooke podczas telewizyjnego briefingu dla mediów w niedzielę wieczorem.

Wcześniej tego dnia wezwała ludzi do ponownego rozważenia podróży wakacyjnych, ponieważ niesprzyjająca pogoda uderzyła na początku wakacji szkolnych.

„To stan zagrożenia życia” – powiedział Cooke.

Ponad 200 milimetrów (8 cali) deszczu spadło na wiele obszarów, a niektóre spadły nawet o 350 mm, poinformowało Bureau of Meteorology, ostrzegając przed ryzykiem powodzi wzdłuż rzek Nepean i Hawkesbury.

Camden, w południowo-zachodnim Sydney, zostało zalane, a prognozowane przez Biuro Pogody poziomy wody w obszarach North Richmond i Windsor na północny zachód od Sydney osiągną szczyt wyższy niż podczas trzech ostatnich poważnych powodzi od marca 2021 roku.

Ulewne deszcze spowodowały, że główna tama w Sydney rozlała się wczesnym rankiem w niedzielę, podały władze wodne, dodając, że modelowanie wykazało, że wyciek był porównywalny z większym wyciekiem w marcu 2021 roku na zaporze Warragamba.

„W tamach nie ma już miejsca na wodę. Zaczynają się chlupać. Rzeki płyną bardzo szybko i są bardzo niebezpieczne, powiedziała komisarz Carlene York.

READ  Jeden zabity i pięć rannych w wyniku dźgnięcia nożem w bibliotece w Vancouver, podejrzany o zatrzymanie

W Sydney wydano około 70 nakazów ewakuacji, ponieważ władze nakłaniały ludzi do ewakuacji swoich domów, zanim zostaną pozostawieni bez prądu.

Podczas gdy dziesiątki tysięcy stoją w obliczu ewakuacji, w północnym Richmond i Windsor w zachodnim Sydney narastała frustracja po tym, jak po raz trzeci w tym roku zalano tam zalane domy.

„Skończyliśmy z tym. Jesteśmy już nad tym. (To) to dla nas trochę za dużo” – powiedział ABC Television mieszkaniec Windsor dotknięty powodzią.

Miejscowy robi zdjęcie zalanej ulicy w Camden w południowo-zachodnim Sydney w niedzielę 3 lipca 2022 r.

Co najmniej 29 osób zostało uratowanych z wód powodziowych, w tym jedna, która wisiała na słupie przez godzinę, gdy robotnicy usiłowali do niej dotrzeć.

Policja poinformowała, że ​​ciało mężczyzny, który spadł z kajaka, zostało przywiezione z portu w Sydney, dodając, że okoliczności są badane, ale wydaje się, że są one związane z wietrznymi warunkami.

Federalny minister ds. zarządzania kryzysowego Murray Watt zaoferował więcej żołnierzy i powiedział w poniedziałek, że rząd uruchomił satelitarny system zarządzania kryzysowego, aby pomóc w akcjach ratowniczych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.