Connect with us

Świat

Chińska policja paraduje ulicami rzekomych łamiących zasady Covid | Chiny

Published

on

Uzbrojona policja w Jingxi na południu Chiny, przeniósł ulicami cztery domniemane naruszenia zasad Covid, poinformowały państwowe media, praktyka, która została zakazana, ale pojawiła się ponownie w walce o egzekwowanie polityki zerowej Covid.

Czterech mężczyzn zostało oskarżonych o przemyt ludzi przez zamknięte granice Chin i we wtorek oprowadzono ich po ulicach w kombinezonach ochronnych i znakach z ich nazwiskami i zdjęciami. Zostało to zgłoszone przez państwowy dziennik Guangxi akcja miała na celu powstrzymanie „przestępczości granicznej”.

Powszechna praktyka podczas rewolucji kulturalnej, publiczne upokorzenie jest od dawna zakazane w Chinach, a filia Partii Komunistycznej Beijing News powiedziała, że ​​incydent z Jingxi „jest poważnie sprzeczny z duchem rządów prawa i nie może się powtórzyć”.

Gazeta Global Times powiedział że sądy i Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego wydały od lat 80. różne nakazy zakazujące wychowywania podejrzanych o przestępstwa, a sami urzędnicy mogą być teraz ukarani. Ostatnie zawiadomienie zostało wydane przez ministerstwo w lutym zeszłego roku po tym, jak mężczyzna został przykuty kajdankami do drzewa w prowincji Hebei za kupowanie papierosów podczas blokady.

W środę wieczorem posty w mediach społecznościowych na ten temat otrzymały ponad 350 milionów wyświetleń i ponad 30 000 komentarzy.

Chiny podejmują surowe środki, w tym ogólne zakazy dotyczące milionów obywateli, aby poradzić sobie z gwałtownym wzrostem liczby przypadków. W środę kraj zgłosił 203 nowe przypadki dziennie, a jeden z największych na świecie producentów układów pamięci, Micron Technology, powiedział, że ciągłe ograniczenia w mieście Xi’an mogą spowodować opóźnienia w globalnych dostawach jego układów pamięci DRAM.

READ  Fotograf Sergey Makarov opowiada o strasznej ucieczce z Mariupola

ten Światowa Organizacja Zdrowia Tymczasem (WHO) ostrzega przed skróceniem czasu izolacji Covid, ponieważ „tsunami” przypadków wywołanych przez wariant Omicron grozi przytłoczeniem systemów opieki zdrowotnej na całym świecie.

Wariant wysoce zbywalny napędzał nas, Francja oraz Dania ustanowił nowe rekordy w środę, z rekordem AFP wynoszącym 6,55 miliona infekcji zgłoszonych na całym świecie w ciągu siedmiu dni do wtorku, demonstrując bezprecedensowe rozprzestrzenianie się.

Liczby te były najwyższe od czasu, gdy WHO ogłosiła pandemię w marcu 2020 r., podkreślając karkołomne tempo transmisji Omicron, ponieważ dziesiątki milionów ludzi spotykają się z ograniczeniami, które drugi rok z rzędu utrudniają obchody Nowego Roku.

„Jestem bardzo zaniepokojony, że Omicron, który jest łatwiej przenoszony i krąży w tym samym czasie co Delta, doprowadzi do tsunami przypadków” – powiedział szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. „To jest i będzie wywierać ogromną presję na zubożonych pracowników służby zdrowia i systemy opieki zdrowotnej, które są na skraju załamania”.

Wzrost, obecnie najgorszy w Europa, zmusza rządy do chodzenia po linie między nakładaniem ograniczeń, aby zapobiec przeciążeniu szpitali, a utrzymaniem gospodarki i społeczeństwa otwartymi dwa lata po pierwszym pojawieniu się wirusa pod koniec 2019 roku.

Hiszpania powiedziała, że ​​skróci kwarantannę w przypadku pozytywnych przypadków z 10 do siedmiu dni, według amerykańskich urzędników ds. zdrowia w poniedziałek zalecany czas izolacji zmniejszony o połowę dla osób z bezobjawowymi infekcjami od 10 do 5 dni.

Wytyczne WHO dotyczące kwarantanny pacjentów z objawami obejmują 10 dni po wystąpieniu objawów plus co najmniej trzy dodatkowe dni bez objawów; aw przypadkach bezobjawowych 10 dni po pozytywnym teście.

„Istnieją dane sugerujące, że okres inkubacji Omicron może być krótszy, ale nadal będzie bardzo szeroki zakres” – powiedział dyrektor ds. sytuacji kryzysowych WHO Michael Ryan na konferencji prasowej. „W tym momencie byłoby wskazane, jeśli nie zauważymy ogromnych zmian, ogromnych kroków w ograniczaniu środków kontroli dla Covid-19 w oparciu wyłącznie o wstępne lub wstępne badania.

Ryan opisał „kompromis między nauką a absolutną perfekcją w tym, co próbujesz zrobić, ale przy minimalnych zakłóceniach, jakie możesz mieć w swojej gospodarce i społeczeństwie – a rządy walczą o znalezienie tej równowagi”.

ten nas, gdzie Omicron już przytłacza szpitale, miał najwyższą średnią siedmiodniową liczbę nowych przypadków w historii – 265 427, według Johns Hopkins University.

Epidemiolog i immunolog z Harvardu Michael Mina napisał na Twitterze, że liczba ta była prawdopodobnie tylko „wierzchołkiem góry lodowej”, a prawdziwa liczba przypadków prawdopodobnie znacznie wyższa z powodu braku testów.

Jednak wydaje się, że kraj doświadcza również rozłączenia między infekcjami a poważnymi konsekwencjami w porównaniu z poprzednimi falami, zauważyli urzędnicy, ponieważ dowody na łagodniejsze przypadki piętrzą się w ramach nowego wariantu.

Francja ustanowił nowy dzienny rekord ponad 200 000 przypadków – ponad dwukrotnie więcej niż w Boże Narodzenie – i przedłużył zamykanie klubów nocnych do stycznia.

Francuska policja poinformowała, że ​​od piątku w Paryżu noszenie masek na świeżym powietrzu będzie ponownie obowiązkowe dla wszystkich powyżej 11 roku życia, z wyjątkiem pojazdów, rowerzystów, użytkowników jednośladów, takich jak skutery, oraz osób uprawiających sport.

Dania, który ma najwyższy na świecie wskaźnik infekcji na osobę, odnotował nowy rekord z 23 228 nowymi infekcjami, co władze przypisały dużej liczbie testów przeprowadzonych po obchodach Bożego Narodzenia.

Portugalia odnotował również rekord z prawie 27 000 zgłoszonych przypadków w ciągu 24 godzin, podczas gdy Liban miał 3150 nowych infekcji – najwyższa dzienna liczba od czasu wprowadzenia szczepionek na początku tego roku.

Liczba osób w szpitalu z Covid w Anglia ponad 10 000, najwyższa suma od marca, kiedy Wielka Brytania osiągnęła nowy rekord 183 037 codziennych przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin.

Badania sugerują, że Omicron, który jest obecnie dominującym szczepem w niektórych krajach, ma mniejsze ryzyko hospitalizacji zakażonych osób, ale WHO nadal zaleca ostrożność.

Ponad 5,4 miliona ludzi na całym świecie zmarło z powodu Covid-19, ale w zeszłym tygodniu średnia liczba zgonów wynosiła średnio 6450 dziennie, a AFP jest najniższa od października 2020 r.

W Europie, gdzie w ciągu ostatnich siedmiu dni zarejestrowano ponad 3,5 miliona przypadków, Grecja Do 16 stycznia muzyka była zakazana w barach i restauracjach, w tym w sylwestra, a na Cyprze tańczono w miejscach publicznych.

Niemcy ograniczył zawody sportowe i zamknięte kluby nocne oraz ograniczył prywatne spotkania do 10 zaszczepionych osób.

Meksyk Burmistrz miasta odwołał wielkie obchody sylwestrowe w stolicy po wzroście liczby przypadków.

w UkrainaTrzy osoby zginęły po tym, jak zapalona przez pracownika szpitala świeca ku pamięci zmarłego na wirusa pacjenta wznieciła pożar na oddziale intensywnej terapii w zachodnim Kosowie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.