Connect with us

Gospodarka

Centra handlowe zostały ponownie otwarte z zachowaniem surowych przepisów higienicznych. Jakie są nowe zasady?

Published

on

W zeszłym tygodniu rząd ujawnił mapę drogową walki z pandemią koronawirusa. premier Mateusz Morawiecki Zapowiedział też złagodzenie ograniczeń. Wszystkie centra handlowe będą otwarte od soboty 28 listopada.

Obejrzyj wideo
Nie wszystkie branże są uwzględnione w celu? „Ci, którzy nie krzyczą, są pomijani” [#BiznesWalczy]

Otwarte centra handlowe. Do jakich warunków?

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego sklepy detaliczne działają pod ścisłym systemem higieny. Jeśli tak nie jest i sprawdzimy przestrzeganie przepisów higienicznych, te sklepy będą zamknięte – podkreślił.

Od 28 listopada 2020 roku planowane jest przywrócenie możliwości prowadzenia sklepów i usług w centrach handlowych i parkach handlowych, z wyjątkiem działalności polegającej na prowadzeniu sal gier zgodnie z systemem ścisłej higieny. Liczba osób w sklepach i centrach handlowych jest ograniczona – maksymalnie 1 osoba. na 15 m2 ”- czytamy w rozporządzeniu.

Pomogą w tym nawet escape roomy, ale nie ona. „Sprzedaż spadła o 90 procent”.

To limit ludzi jest główną zasadą obowiązującą w biznesie. Dodatkowo w tygodniu między 10:00 a 12:00 w sklepach trwają prace konserwacyjne, nadal obowiązują tzw. Godziny dla seniorów. Sklepy detaliczne są również zobowiązane do dostarczania klientom środków dezynfekujących, a między klientami w kolejkach powinna istnieć 1,5-metrowa przerwa.

Premier złagodził ograniczenia. Co będzie otwarte od 28 listopada?

Rozporządzenie przewiduje, że wyciągi i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego mogą pracować w systemie higieny. Otwarte będą także biblioteki publiczne i akademickie. Maksymalnie 1 osoba może wejść do zbiorów na 15 m2 powierzchni. Zgodnie z pierwotnym planem, biblioteki miały zostać zamknięte, ale rząd zmienił decyzję.

Andrzej Duda na nartach na Kasprowym WierchuGowin: Stoki narciarskie są czynne zimą. Hotele nadal zamknięte

READ  Przed nami nowe rekordy zapotrzebowania na energię elektryczną
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *