Connect with us

Gospodarka

Çavuşoğlu inauguruje Honorowy Konsulat Generalny Türkiye w Polsce

Published

on

Çavuşoğlu inauguruje Honorowy Konsulat Generalny Türkiye w Polsce

minister spraw zagranicznych Mevlut Çavuşoğlu zainaugurował w środę Honorowy Konsulat Generalny Türkiye w Łodzi.

„To nasz czwarty konsulat generalny w Polsce, aw najbliższej przyszłości zamierzamy otworzyć piąty konsulat w Gdańsku” – powiedział Çavuşoğlu podczas ceremonii otwarcia, w której uczestniczył także polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

Powiedział, że Polska i Turcja zostały najbardziej dotknięte konfliktem na Ukrainie i podziękował Warszawie za przyjęcie ukraińskich uchodźców od wojny w lutym.

Przyjmując z zadowoleniem dwustronne więzi, Çavuşoğlu powiedział, że „postępują one i rozwijają się we wszystkich obszarach, a my będziemy nadal pogłębiać naszą współpracę”.

Ze swojej strony polski dyplomata Rau podkreślił znaczenie honorowego konsulatu generalnego, mówiąc, że jego kraj ma również cztery konsulaty generalne w Turcji.

Odniósł się do „wielkiej sympatii” i doskonałych stosunków między obydwoma krajami i podziękował im Türkiye za jego wysiłki na rzecz zabezpieczenia przełomowej umowy zbożowej, która wznowiła eksport żywności z trzech ukraińskich portów.

Wcześniej Çavuşoğlu uczestniczył w inauguracji nowego oddziału Unii Międzynarodowych Demokratów (UID) w stolicy Rumunii Bukareszcie.

Çavuşoğlu powiedział, że UID jest obecnie obecny w co najmniej 32 krajach i powiedział, że grupa wnosi „bardzo ważny wkład” w dyplomację w krajach, w których jest aktywna.

UID, założona w 2004 r., jest zaangażowana w polityczny, administracyjny i ekonomiczny udział obywateli europejskich pochodzenia/obywatelstwa tureckiego oraz w podnoszenie ich standardu życia.

Codzienny biuletyn Sabah

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Turcji, jej regionie i na świecie.

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie. Rejestrując się, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania i Politykę prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązuje Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *