Connect with us

Zabawa

4 lwiątka uratowane z wojny na Ukrainie przybywają do amerykańskiego sanktuarium

Published

on

4 lwiątka uratowane z wojny na Ukrainie przybywają do amerykańskiego sanktuarium

Żniwo wojny jest astronomiczne i wykracza poza statystyki i liczby ofiar. Na dewastację narażone są również zwierzęta. Na szczęście cztery lwiątka na zewnątrz Ukraina ich historia wojenna zakończyła się szczęśliwie, kiedy uciekli i znaleźli nowy dom w Stanach Zjednoczonych.

We wtorek 29 listopada br Taras, Stefania, Lesya i Prada bezpiecznie dotarli do Wildcat Sanctuary w Sandstone w stanie Minnesota. Ci chłopcy mieli trudną podróż w obliczu bombardowań i ataków dronów. Wszystkie pisklęta mają od 4 do 5 miesięcy i zostały wyhodowane na potrzeby handlu egzotycznymi zwierzętami domowymi. Nie wiadomo, co stało się z ich matkami, ale zostały osierocone zaledwie po kilku tygodniach swojego młodego życia.

Amerykański lekarz weterynarii dr. Andrew Kushnir, podróżował z chłopcami przez Ukrainę, Polskę iw końcu do nowego domu. Musiał je karmić co 3 godziny, czasami wykorzystując ciepło własnego ciała do ogrzania butelek, gdy z powodu bombardowania zabrakło prądu.

Ci chłopcy zostali uratowani przez Międzynarodowy Fundusz na rzecz Ochrony Zwierząt i Fundację Rodziny Andrew Sabina, dwie z wielu grup działających na rzecz ratowania zwierząt z Ukrainy.

Meredith Whitney, dyrektor programów ratowania dzikich zwierząt w Międzynarodowym Funduszu na rzecz Dobrostanu Zwierząt, powiedziała: „Ci chłopcy wycierpieli więcej w swoim krótkim życiu niż jakiekolwiek zwierzę. Urodziły się w hodowlach na Ukrainie w czasie wojny, a potem zostały osierocone, gdy miały zaledwie kilka tygodni”.

Młode spędzą swoje życie w pokoju w Wildcat Sanctuary. Znajduje się około 90 mil na północ od Minneapolis i jest domem dla prawie 130 lwów, tygrysów, gepardów, lampartów i nie tylko. Sanktuarium nie jest otwarte dla publiczności, aby zapewnić zwierzętom bezstresowe życie, ale można dowiedzieć się wszystkiego o dzikiej, uroczej naturze mieszkańców Na twojej stronie. Sanktuarium wybrało nawet kilka słynnych kotów z Netflix Król Tygrysów które dopiero niedawno pozwolono im ujawnić. Te koty były kiedyś częścią programu „ochrony świadków” schroniska, podczas gdy toczył się spór sądowy.

READ  Legia Warszawa z przesiadką z Oliviera Ntchama. związane razem

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *