Connect with us

Zabawa

4 lwiątka uratowane z wojny na Ukrainie przybywają do amerykańskiego sanktuarium

Published

on

Żniwo wojny jest astronomiczne i wykracza poza statystyki i liczby ofiar. Na dewastację narażone są również zwierzęta. Na szczęście cztery lwiątka na zewnątrz Ukraina ich historia wojenna zakończyła się szczęśliwie, kiedy uciekli i znaleźli nowy dom w Stanach Zjednoczonych.

We wtorek 29 listopada br Taras, Stefania, Lesya i Prada bezpiecznie dotarli do Wildcat Sanctuary w Sandstone w stanie Minnesota. Ci chłopcy mieli trudną podróż w obliczu bombardowań i ataków dronów. Wszystkie pisklęta mają od 4 do 5 miesięcy i zostały wyhodowane na potrzeby handlu egzotycznymi zwierzętami domowymi. Nie wiadomo, co stało się z ich matkami, ale zostały osierocone zaledwie po kilku tygodniach swojego młodego życia.

Amerykański lekarz weterynarii dr. Andrew Kushnir, podróżował z chłopcami przez Ukrainę, Polskę iw końcu do nowego domu. Musiał je karmić co 3 godziny, czasami wykorzystując ciepło własnego ciała do ogrzania butelek, gdy z powodu bombardowania zabrakło prądu.

Ci chłopcy zostali uratowani przez Międzynarodowy Fundusz na rzecz Ochrony Zwierząt i Fundację Rodziny Andrew Sabina, dwie z wielu grup działających na rzecz ratowania zwierząt z Ukrainy.

Meredith Whitney, dyrektor programów ratowania dzikich zwierząt w Międzynarodowym Funduszu na rzecz Dobrostanu Zwierząt, powiedziała: „Ci chłopcy wycierpieli więcej w swoim krótkim życiu niż jakiekolwiek zwierzę. Urodziły się w hodowlach na Ukrainie w czasie wojny, a potem zostały osierocone, gdy miały zaledwie kilka tygodni”.

Młode spędzą swoje życie w pokoju w Wildcat Sanctuary. Znajduje się około 90 mil na północ od Minneapolis i jest domem dla prawie 130 lwów, tygrysów, gepardów, lampartów i nie tylko. Sanktuarium nie jest otwarte dla publiczności, aby zapewnić zwierzętom bezstresowe życie, ale można dowiedzieć się wszystkiego o dzikiej, uroczej naturze mieszkańców Na twojej stronie. Sanktuarium wybrało nawet kilka słynnych kotów z Netflix Król Tygrysów które dopiero niedawno pozwolono im ujawnić. Te koty były kiedyś częścią programu „ochrony świadków” schroniska, podczas gdy toczył się spór sądowy.

READ  Netflix osiąga 30 milionów dolarów kontraktu na reżyserski debiut Dev Patela „Monkey Man” - Deadline

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *