Connect with us

Gospodarka

Carlsquare zostaje ukrytym mistrzem

Published

on

Carlsquare zostaje ukrytym mistrzem

Poniższy artykuł został napisany w języku niemieckim przez Carolin Kassella, PLATOW Verlag GmbH. Oryginalne źródło można znaleźć Tutaj.

JEDNO OTWARCIE BIURA PO PIERWSZYM — Podczas gdy wiele butików fuzji i przejęć decyduje się na fuzję z innymi firmami konsultingowymi w ostateczności ze względu na rosnącą presję kosztową i czasami powolne transakcje, wydaje się, że Carlsquare znalazł sekretną receptę na dalszy rozwój.

Założona nieco ponad 20 lat temu firma doradcza z siedzibą w Hamburgu, zajmująca się doradztwem w zakresie finansów korporacyjnych, niedawno zakończyła przejęcie technologicznego banku inwestycyjnego Capital Clarity z Doliny Krzemowej i zamierza otworzyć swoje kolejne międzynarodowe biuro w Polsce. Jorge Abugaberemwcześniej z Santanderem, pokieruje warszawskim biurem.

Carlsquare doradzał już przy kilku niemiecko-polskich transakcjach, jeden z partnerów mieszkał przez długi czas w Polsce pracując w londyńskim biurze – mówi założyciel Michaela Moritza. Potem przyszedł Abugaber. Poza aspektem osobistym Moritz spodziewa się nowego polskiego biznesu ze względu na wysoką siłę kapitałową i prognozowany wzrost gospodarczy.

W ostatnich latach Carlsquare zadomowił się także w Wielkiej Brytanii i krajach skandynawskich; Londyn i Sztokholm to największe zagraniczne biura (zatrudniające 15-20 pracowników). Na szczególną uwagę zasługuje nie tylko szybka ekspansja geograficzna, ale także jednoczesna ekspansja działalności konsultingowej.

początek 2023 r., Daniela Geblera, dotychczas zatrudniony przez konkurenta DC Advisory, został zatrudniony do nowo otwartego biura we Frankfurcie, które świadczy usługi doradztwa w zakresie zadłużenia. Tym krokiem Carlsquare chce zbudować pełną ofertę usług w tradycji klasycznych banków inwestycyjnych. Zwłaszcza teraz, gdy warunki finansowania są tak samo trudne jak od lat, wsparcie klientów w finansowaniu przejęć bezpośrednio we własnym zakresie może być podwójnie korzystne.

Carlsquare pozytywnie wyróżnia się również pod względem odsetka kobiet na różnych poziomach stażu pracy, zwłaszcza na poziomie „Senior Analyst”. Nowo dodane partnerem amerykańskim, Zuzanna Blanco (poprzez Capital Clarity) służą jako odpowiedni wzór do naśladowania, mówi Moritz. Chciałby poprzez elastyczność promować młodych pracowników, niezależnie od płci. Jednak, podobnie jak jego konkurenci, Carlsquare musi się jeszcze sprawdzić i pokazać, że faktycznie może utrzymać pracownice na najwyższym poziomie przez cały okres ich kariery. ck

READ  Szef bezpieczeństwa odrzuca groźby Miedwiediewa jako „typową nienawiść do Kremla” – „The First News”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *