Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Burmistrz Henryk jedzie do polskiego miasta partnerskiego, aby spotkać się z burmistrzem, uchodźcami z Ukrainy

Published

on

FORT WAYNE, Indiana (WPTA) — Biuro burmistrza Toma Henry’ego ogłosiło w poniedziałek, że pod koniec tego tygodnia uda się do siostrzanego miasta Płocka w Polsce.

Henry będzie podróżował z rektorem Uniwersytetu św. Franciszka, ks. Ericiem Zimmer, Wiceburmistrz Karl Bandemer i John Felts, dyrektor ds. zaangażowania cyfrowego w mieście Fort Wayne. Do Płocka mają przybyć w czwartek i wrócić do Fort Wayne w niedzielę.

ZWIĄZANE RAZEM: Burmistrz Henryk ogłasza akcję pomocy Ukraińcom w siostrzanym mieście Polski; Firmy z Fort Wayne wkraczają, aby dopasować darowizny na pomoc ukraińskim uchodźcom

Urzędnicy mówią, że prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zaprosił Henryka wraz z trzyosobową delegacją do Płocka wraz z delegacjami z ośmiu innych miast partnerskich na 23. Piknik Europejski. Mówią, że wyjazd ma na celu „okazanie solidarności z narodem ukraińskim i moralnego wsparcia dla uchodźców w Płocku”.

Podczas podróży Henryk będzie miał okazję spotkać się z burmistrzem Nowakowskim i ukraińskimi uchodźcami oraz wziąć udział w debacie na temat miast partnerskich w kryzysie.

„Nie mogę się doczekać tej okazji, by podzielić się przesłaniem pokoju i nadziei z Fort Wayne, gdy wspieramy nasze siostrzane miasto i ukraińskich uchodźców. Mieszkańcy Płocka wykonują świetną robotę pomagając uchodźcom w potrzebie – powiedział Henryk. „Uznajemy również, że w Fort Wayne mieszka wiele osób urodzonych na Ukrainie. Chcemy, aby wiedzieli, że zależy nam na ich ojczyźnie i chcemy dla nich jak najlepiej. Nasze serca pękają z powodu tego, co dzieje się z mieszkańcami Ukrainy. Mamy nadzieję, że inwazja na Ukrainę się skończy, a demokracja, wolność i dobrobyt obywateli Ukrainy zostaną przywrócone”.

Prawa autorskie 2022 WPTA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

READ  VidaXL otwiera centra logistyczne w Holandii i Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.