Connect with us

Gospodarka

Bułgaria potajemnie wysłała na Ukrainę 4200 ton broni przez Polskę

Published

on


W pierwszych czterech miesiącach po rozpoczęciu wojny, do 30 czerwca, podpisano licencje na eksport bułgarskiej broni o wartości 1 mld euro.


p.o. Ministra Gospodarki Bułgarii Aleksander Michajłow powiedział, że jego kraj udziela Ukrainie wsparcia militarnego. Mówimy o 4200 ton broni.

Jest cytowany przez Nova.bg.

W ciągu pierwszych czterech miesięcy od początku wojny do 30 czerwca podpisano licencje na eksport bułgarskiej broni o wartości 1 mld 16 mln euro. W ciągu tych czterech miesięcy na polskie lotnisko w pobliżu granicy z Ukrainą dostarczono 4200 ton bułgarskiej broni.

bułgarski urzędnik

Aleksander Michajłow dodał, że ma dokumenty na potwierdzenie swoich słów, ale ich nie pokazał.

Wiosną bułgarski parlament zatwierdził decyzję o naprawie ukraińskiego sprzętu wojskowego w firmach obronnych. W czerwcu premier Bułgarii odmówił dostarczenia Ukrainie broni do obrony przed Federacją Rosyjską.

Ponadto Bułgaria bezterminowo przestanie wydawać wizy turystyczne Rosjanom i wizy właścicielom nieruchomości.

Zostało to ogłoszone przez Stowarzyszenie Organizatorów Turystycznych Rosji (ATOR). Według stowarzyszenia bułgarscy dyplomaci poinformowali o tym touroperatorów.

Dyplomaci jako persona non grata powołują się na oświadczenie wygłoszone 5 sierpnia przez 14 pracowników bułgarskich misji dyplomatycznych i urzędów konsularnych w Rosji.

Ze względu na braki kadrowe służba konsularna Ambasady Rosji w Bułgarii oraz Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej w Warnie częściowo zawiesiły swoją pracę. Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej w Ruse przestał działać. Bułgarski Konsulat Generalny w Jekaterynburgu jest tymczasowo zamknięty.

ATOR


READ  Aby biznes działał w 2021 r. - ICC
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.