Connect with us

Nauka

Budowa mostów przez Ghelamco | EurobuildCEE

Published

on

Ghelamco rozpoczęło przygotowania do budowy swojego najnowszego projektu biurowego – The Bridge w centrum Warszawy.

40-kondygnacyjny budynek stanie na Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Warsaw Spire, który również został zrealizowany przez Ghelamco. Ma 174 m wysokości i 47 000 m² powierzchni biurowej, a także około 280 miejsc parkingowych i obiektów dla rowerzystów. Wieża, która będzie wyposażona w szereg funkcji środowiskowych i inteligentny system zarządzania, będzie posiadała certyfikaty BREEAM, Well, Green Building Standard i Building Without Barriers.

Sąsiedni budynek Bellony, którego elewacja została odnowiona w 2016 r., Zostanie połączona z wieżą, tworząc symboliczny „pomost” między architekturą starego budynku i nowej wieży, tworząc w ten sposób hol wejściowy dla obu budynków.

Dodatkowe wejście na plac Europejski przejdzie również przez bramę budynku mieszkalnego przy ul. Grzybowskiej 73, który również zostanie gruntownie odnowiony.

Koncepcję architektoniczną The Bridge opracowali holenderscy architekci UNStudio we współpracy z Projekt PBPA, który był także współtwórcą Warsaw Tower i pobliskiego Warsaw Unit dla Ghelamco.

Z przyjemnością oferujemy naszym klientom kolejny, bardzo zróżnicowany projekt. Most, który został zaprojektowany przez światowej sławy pracownię, połączy przyszłość z przeszłością, oferując najemcom niepowtarzalny klimat, jakiego nie znajdzie w żadnym innym warszawskim wieżowcu.
Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland

Most ma zostać ukończony do końca 2024 roku.

READ  IHG uruchomi hotel w Nottingham. • Projekty hotelowe
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.