Connect with us

Świat

Brexit. Boris Johnson ostrzega związek

Published

on

Nie będzie umowy handlowej z Unią Europejską, jeśli nie nastąpi „fundamentalna” zmiana podejścia, powiedział brytyjski premier Boris Johnson. Nie powiedział jednak wprost, czy oznacza to zerwanie negocjacji z UE.

Johnson podkreślił, że Wielka Brytania opuściła UE 31 stycznia i od tego czasu znajduje się w fazie przejściowej – zgodnie z prawem UE i płacąc składki jako członek praktycznie bez prawa głosu – w celu zbudowania partnerstwa z UE od stycznia 2021 roku. Dodał, że Wielka Brytania od początku była przekonana, że ​​nie chce niczego bardziej skomplikowanego niż umowa o wolnym handlu podobna do umowy z Kanadą.

Boris Johnson ostrzegaPAP / EPA / JESSICA TAYLOR

– Sądząc po ostatnim szczycie UE w Brukseli, nie będzie to odpowiadało naszym partnerom z UE. Chcą mieć możliwość kontrolowania przez cały czas naszej wolności legislacyjnej i naszego rybołówstwa w sposób, który jest wyraźnie nie do przyjęcia dla niezależnego kraju. A ponieważ mamy tylko 10 tygodni do zakończenia okresu przejściowego 1 stycznia, muszę ocenić prawdopodobny wynik i przygotować się na wszystko – powiedział premier Wielkiej Brytanii.

– Biorąc pod uwagę, że w większości odmówili poważnych negocjacji w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a ten szczyt wydaje się wyraźnie wykluczać porozumienie na wzór kanadyjskiego modelu, doszedłem do wniosku, że możemy spodziewać się 1 stycznia z rozwiązaniami. powinien przygotować się bliżej rozwiązań australijskich i australijskich. Dodał, że opierają się one na prostych, globalnych zasadach wolnego handlu.

Zapewnił Wielką Brytanię, że jest przygotowana i gotowa do rozmów z UE w kwestiach praktycznych, takich jak sprawy społeczne, lotnictwo, współpraca nuklearna itp. – Ale z jakiegoś powodu na szczycie stało się jasne, że tak nie jest, chcąc zaoferować temu krajowi takie same warunki jak Kanada po 45 latach członkostwa – chyba że nastąpi fundamentalna zmiana podejścia, powiedział Johnson.

Biorąc pod uwagę, że w większości odmówili poważnych negocjacji w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a ten szczyt wydaje się wyraźnie wykluczać porozumienie w stylu kanadyjskim, doszedłem do wniosku, że przygotowujemy się do 1 stycznia z rozwiązaniami. które są bliższe i oparte na rozwiązaniach australijskich Przestrzegaj prostych globalnych zasad wolnego handlu

Zapewnił Wielką Brytanię, że Wielka Brytania zaakceptuje tę alternatywę z pełnym przekonaniem o własnych możliwościach i będzie się rozwijać jako niezależny kraj skupiony na wolnym handlu, kontrolujący własne granice, decydujący o własnych łowiskach i ustanawiający własne prawa.

Niewystarczający postęp

Na czwartkowym szczycie w Brukseli w Brukseli szefowie państw i rządów UE wezwali Wielką Brytanię do „podjęcia niezbędnych kroków, aby porozumienie było możliwe”. W przyjętych konkluzjach podkreślili również, że postępy w rozmowach z Londynem w sprawie porozumienia handlowego po Brexicie po Brexicie są „nadal niewystarczające”.

Brak porozumienia przed 31 grudnia 2020 r., Kiedy kończy się okres przejściowy po Brexicie, oznacza, że ​​handel między Wielką Brytanią a UE będzie od nowego roku podlegał ogólnym zasadom Światowej Organizacji Handlu (WTO), tj. H. Bariery ilościowe i inne.

Wielka Brytania chce podpisać z UE umowę o wolnym handlu, podobnie jak Kanada. Australia, o której wspomniał Johnson, nie ma kompleksowej umowy handlowej z UE, znaczna część jej handlu z UE odbywa się zgodnie z zasadami WTO, chociaż istnieją specjalne umowy dotyczące niektórych towarów.

Główne źródło zdjęć: PAP / EPA / JESSICA TAYLOR

READ  Wyspy Kanaryjskie. Część klifu na wyspie La Gomera wpada do morza. Plaża i droga były pokryte [WIDEO] | Wiadomości ze świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *