Connect with us

Świat

Izrael, góra Meron: Dziesiątki ludzi zginęło w zmiażdżeniu podczas wydarzenia Lag B’Omer, mówią służby ratownicze

Published

on

Uczestnicy obchodzili święto religijne Lag B’Omer, największe coroczne wydarzenie publiczne w Izraelu. Upamiętnia śmierć rabina Szimona Bar Jochaja, mędrca z Miszny z II wieku, którego książka „Zohar” jest podstawą żydowskiego mistycyzmu.

„To jedna z najgorszych tragedii, jakich kiedykolwiek doświadczyłem. Nie widziałem czegoś podobnego, odkąd rozpocząłem medycynę ratunkową w 2000 roku” – powiedział Lazar Hyman, wiceprezes ochotniczej organizacji ratowniczej United Hatzalah. kto był na miejscu zbrodni.

Każdego roku setki tysięcy Żydów – wielu z nich ultraortodoksyjnych – gromadzą się do grobu Bar Jochai na górze Meron, która znajduje się w regionie Górnej Galilei w północnym Izraelu, około 40 kilometrów na północny wschód od Hajfy.

Tegoroczne spotkanie było możliwe dzięki niedawnemu spadkowi liczby przypadków Covid w Izraelu. Izrael bardziej niż szczepiony 58% To sprawia, że ​​jest to jedna z najbardziej zaszczepionych populacji na świecie.

Ministerstwo zdrowia tego kraju wezwało ludzi do nieobecności na festiwalu i ostrzegło, że pandemia jeszcze się nie skończyła. Jednak władze znalazły się pod znaczną presją, aby do tego dopuścić – zwłaszcza, że ​​zostało odwołane w zeszłym roku.

Zaki Heller, rzecznik ratownictwa ZAKA, odrzucił wstępne doniesienia, że ​​inscenizacja zawaliła się na placu budowy i powiedział, że tragedia była wynikiem przeludnienia.

Ranni zostali przewiezieni do szpitala Ziv w Safedzie, szpitala Rambam w Hajfie i Galilei Medical Center w Nahariya – twierdzi Eli Pollack, dyrektor generalny United Hatzalah. Do transportu rannych wykorzystano sześć helikopterów.

To jest rozwijająca się historia.

READ  Wybory prezydenckie w USA. Co może zrobić prezydent Stanów Zjednoczonych?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *