Connect with us

Świat

Brazylijczyk Bolsonaro mówi, że jest „znudzony” pytaniami o liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19

Published

on

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro powiedział w poniedziałek, że nie chce się „nudzić” pytaniami o rosnącą liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19 w tym kraju. Reuters donosił.

Zapytany o Brazylię, która miała 600 000 zgonów z powodu COVID-19, Bolsonaro powiedział: „W jakim kraju ludzie nie zginęli? Powiedz mi!”

Brazylia jest drugim po USA krajem, który osiągnął ponury kamień milowy.

„Słuchaj, nie przyszedłem tu się nudzić” – dodał.

Do tej pory w Brazylii na COVID-19 zmarło 601011 osób, łącznie ponad 21,5 miliona przypadków.

Brazylia walczy o opanowanie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, a znaczna część populacji obwinia Bolsonaro i jego rząd za walkę z pandemią. A poprzedni raport powiedział że jego poparcie osiągnęło nowy niski poziom przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.

Bolsonaro został również oskarżony o rozpowszechnianie dezinformacji na temat koronawirusa wśród wielu lekarzy w kraju twierdzić, że Prezydent bagatelizuje powagę pandemii.

Wielokrotnie mówił też, że nie otrzyma szczepionki na koronawirusa.

„Nie zamierzam brać szczepionki, kropka”, powiedział w wywiadzie telewizyjnym w grudniu Niezależny. „Czy myślisz, że moje życie jest w niebezpieczeństwie? To mój problem, kropka.

Powiedział też w zeszłym roku, że będzie „ostatnim Brazylijczykiem”, który zaszczepi się i nie nałoży obowiązku szczepień na ludzi w Brazylii.

W zeszłym miesiącu był zmuszony do izolowania wkrótce po złamaniu zasad i nie zaszczepionym uczestnictwie w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Jeden z jego pomocników uzyskał po zebraniu pozytywny wynik testu na koronawirusa.

READ  Łukaszenka pozbywa się opozycji. Laureat Nagrody Nobla w niebezpieczeństwie, szuka pomocy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *