Connect with us

Świat

Brazylia. Wypadek autobusu i ciężarówki w pobliżu stanu Sao Paulo. Zabity

Published

on

Co najmniej 41 osób zginęło w tragicznej kolizji autobusu z ciężarówką w brazylijskim stanie Sao Paulo.

Do wypadku doszło około godziny 7 rano czasu lokalnego. Telewizja pokazała rozbity autobus w pobliżu miasta Taguai, około 350 kilometrów na zachód od stanu Sao Paulo. Dziennikarze podali, że oprócz kierowcy w autobusie siedziało 52 osoby. Straż pożarna potwierdziła, że ​​37 osób zginęło na miejscu zdarzenia, a trzy kolejne w szpitalu. Nie było od razu jasne, ile osób – lub kogokolwiek – zostało rannych. Z drugiej strony brazylijski portal G1 podał, że w szpitalu zmarły cztery osoby.

„To bardzo smutny wypadek w stanie Sao Paulo, największy, jaki mieliśmy w tym roku pod względem zgonów” – przyznał porucznik Alexandre Guedes, rzecznik żandarmerii.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

Ratownicy pracowali na miejscu w poszukiwaniu osób, które przeżyły. – Chcieliśmy sprawdzić, czy ludzie nie są uwięzieni w gruzach – powiedział rzecznik stanowej policji drogowej w Sao Paulo. Dochodzenie zostanie przeprowadzone, aby zobaczyć, co się stało. Portal G1 informuje, że wypadek nastąpił prawdopodobnie po manewrze wyprzedzania. Po wypadku ciężarówka podjechała do pobliskiej posesji. Brak informacji o stanie zdrowia kierowcy.

Główne źródło zdjęć: Reuters

READ  Koronawirus. Kolumbia to kolejny kraj z milionem osób zarażonych COVID-19
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *