Connect with us

Gospodarka

Bosch buduje zakład produkcyjny pomp ciepła w Dobromierzu w Polsce

Published

on

Bosch buduje zakład produkcyjny pomp ciepła w Dobromierzu w Polsce

WARSZAWA, 19 kwietnia (Reuters) – Bosch zbuduje zakład produkcyjny pomp ciepła w polskim mieście Dobromierz, poinformował w środę niemiecki koncern technologiczny Reuters, potwierdzając doniesienia dwóch źródeł zaznajomionych ze sprawą.

Jedno ze źródeł podało, że rozpoczęcie produkcji planowane jest na 2025 rok, a łączna inwestycja wyniesie 1 miliard złotych (237,45 miliona dolarów).

Bosch powiedział później w oświadczeniu, że całkowita inwestycja wyniesie około 255 milionów euro (279,28 miliona dolarów).

„Prace budowlane mają się rozpocząć w 2024 roku. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2025/początek 2026 roku. Do 2027 roku ma powstać około 500 nowych miejsc pracy” – zapowiada firma.

Napędzany niemieckimi próbami odzwyczajenia się od rosyjskiego gazu, popyt na energooszczędne pompy ciepła wzrósł w ubiegłym roku, a sprzedaż podskoczyła o 50%, podała firma, dodając, że zwiększy swoje moce produkcyjne pomp ciepła w Europie.

Dobromierz, miasto na Dolnym Śląsku graniczące z Niemcami, położone jest w specjalnej strefie ekonomicznej, która zachęca inwestorów do lokowania projektów typu greenfield.

Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem pomp ciepła w Europie.

(1 $ = 4,2115 zł)

(1 $ = 0,9131 euro)

Relacja Marka Strzeleckiego i Ilony Wissenbach, tekst Friederike Heine, montaż: Miranda Murray

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Czy Polska i Słowacja idą na prawo?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *